Bohaterkami będą mieszkanki małych miejscowości lub obszarów wiejskich, którym udało się założyć własne firmy. Wróciły na rynek pracy po okresie bezrobocia lub znalazły nowy pomysł na życie zawodowe w wieku 50+. Opowiedzą o motywacjach, jakim się kierowały - chęci realizacji własnych pomysłów i marzeń, bycia własną szefową, wykorzystania wiedzy i umiejętności niewykorzystywanych w warunkach pracy na etacie, pragnienie niezależności finansowej.

Reklama

W studiu zobaczymy również wpływowe kobiety świata kultury, gospodarki i polityki, które z sukcesem prowadzą własne firmy lub działają aktywnie na rzecz kobiet.
Każde wydanie będzie się składało z felietonów oraz rozmowy prowadzonej przez red. Beatę Jakoniuk-Wojcieszak.

W pierwszym odcinku, wyemitowanym w niedzielę wieczorem, widzowie poznali Annę Łatkowską – założycielkę salonu pielęgnacyjnego dla psów; Elżbietę Bajon – właścicielkę firmy zajmującej się szyciem na miarę i restaurowaniem strojów ludowych; Małgorzatę Szaflarską-Gil – założycielkę szkoły językowej w Ozorkowie oraz Katarzynę Siek – zajmującą się szyciem torebek z naturalnych tkanin. Gościem w studiu była również Dorota Warakomska – rzeczniczka prasowa Kongresu Kobiet.