PAP Life: - Co zobaczymy w nowym sezonie programu "O tym się mówi"?

Reklama

Anna Wendzikowska: - Pojawimy się na najważniejszych imprezach kulturalnych i modowych w Warszawie. Pokażę widzowi miejsca, które są dla niego normalnie zasłonięte, czyli zajrzymy za kurtynę i kulisy. Podejrzymy z kamerami, co robią modelki i jak zachowują się projektanci podczas pokazów. Chcę również spróbować w tych trudnych i szybkich sytuacjach porozmawiać z nimi i poznawać na bieżąco ich opinie.

Którą z polskich gwiazd najbardziej cenisz?

Są osoby, z którymi bardzo lubię rozmawiać. Na pokazach mody jest to Dorota Williams, albo Ola Kwaśniewska. Podziwiam Grażynę Torbicką, która jest dla mnie wyrocznią i guru w dziedzinie, którą sama uprawiam.

W jakiej kondycji jest według ciebie polski show-biznes?

Reklama

Polskiemu show-biznesowi brakuje jeszcze trochę obycia i tego, żeby nauczyć się jak to wygląda i jak powinno wyglądać. Myślę, że nasze gwiazdy są trochę bladziej świecące, a często z większymi aspiracjami i pretensjami do tego, jakie powinny mieć miejsce... Brakuje im trochę pokory.

Czego jeszcze brakuje naszemu show-biznesowi?

Nasz rynek jest mały i nie wychodzimy poza nasz kraj, więc mamy pewne ograniczenia. Brakuje profesjonalizmu i jeszcze wiele rzeczy się nie nauczyliśmy, ale to jest kwestia czasu.

Jakie plany, marzenia?

Na razie nic nie zmieniam. Mam program "O tym się mówi", "Dzień dobry TVN", ciągle pojawiają się kolejne wywiady z gwiazdami. Udało mi się porozmawiać w tym roku z Meryl Streep i to było moje marzenie, które zrealizowałam. Mam również w planach wywiad z Judem Law, chciałabym też porozmawiać z Bradem Pittem, albo Bradem Nortonem. Piszę dla takich tytułów, jak Glamour i udzielam się na swoim blogu. Mam nadzieję, że również dokończę moją pierwszą powieść, która będzie nosić tytuł "300 poranków w Londynie".

Anna Wendzikowska jest polską aktorką, dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Studiowała aktorstwo i rozpoczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, które zakończyła w Londynie, gdzie wyjechała w 2005 roku. Wystąpiła w takich filmach, jak "Show", "Serce na dłoni" oraz "Nienasycenie".