America's Next Top Model to reality show prowadzone przez Tyrę Banks, które cieszy się dużą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Program zdobył swoją publiczność także w innych krajach Europy i Azji. Przedsięwzięcie to ma na celu wypromowanie kobiet na profesjonalne modelki. Udział w rywalizacji o najwyższą nagrodę - kontrakt z jednym z prestiżowych magazynów mody - bierze kilkanaście uczestniczek. W każdym odcinku dziewczyny poddawane są najróżniejszym próbom i zadaniom, które mają im pomóc w przyszłej karierze w świecie modelingu. Na podstawie amerykańskiego programu powstało kilkanaście innych zagranicznych wersji popularnego konkursu dla modelek.

Reklama

W Singapurze, gdzie powstaje druga edycja programu "Asia's Next Top Model", zwołano konferencję prasową. Zaproszono na nią Tyrę Banks. Prowadząca "America's Next Top Model" zapytana podczas spotkania o azjatyckie modelki stwierdziła, że obecnie panuje trend umieszczania ich na okładach magazynów i, jak podkreśliła Banks, nie powinno to nikogo dziwić. Tyra opowiedziała o tym, jak program w którym występuje stworzył definicję piękna, szukając charakterystycznych rysów twarzy i osoby, które mają "to coś", co wyróżnia je z tłumu.

Czuję, że po 10 latach istnienia programu na antenie, amerykańska publiczność rozumie, że nie chodzi tu o wygląd Barbie, ale o bardzo nieprzeciętny typ urody - mówiła Banks. Modelka zdradziła również swój punkt widzenia na temat figury modelki. Uważa, że nie powinien być rozpowszechniany trend modelki zbyt wychudzonej, przypominającej anorektyczkę. Za swój idealny model figury podała Sophie Loren, Marilyn Monroe, czy Jane Mansfield.

Tyra Lynne Banks to amerykańska modelka, aktorka, piosenkarka i osobowość telewizyjna. Od 2005 roku jest prowadzącą talk-show "The Tyra Banks Show". Znana jest również jako prowadząca i jurorka telewizyjnego reality show "Zostań top modelką". Była twarzą Victoria's Secret, a na wybiegu prezentowała kolekcje największych francuskich domów mody. Jej twarz zdobiła okładki Elle, Cosmopolitan i Harper's Bazaar.