Telewizja Polska transmituje wszystkie mecze EURO 2012 w najwyższej jakości obrazu HD w TVP1, TVP2 (w wersjach HD obu anten, dostępnych powszechnie w naziemnej telewizji), TVP HD oraz w TVP Sport. Na finał piłkarskiego turnieju telewizja publiczna przygotowała wyjątkową niespodziankę. Mecz o tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej będzie transmitowany w TVP HD w najnowocześniejszej technologii 3D.

Reklama

Posiadacze telewizorów przystosowanych do odbioru programu emitowanego w standardzie 3D doświadczą niepowtarzalnych wrażeń, jakie daje trójwymiarowy obraz. I to nie w kinowej sali, tylko przed własnym telewizorem. Siedząc wygodnie na kanapie, będą mogli poczuć się niemal tak, jakby oglądali mecz z trybun Stadionu Olimpijskiego w Kijowie. – mówi Marcin Oziewicz, dyrektor Ośrodka iTVP-HD.

Transmisja telewizyjna w technologii 3D to kolejna innowacja technologiczna przygotowana przez TVP przy okazji EURO 2012. Przed Mistrzostwami Europy uruchomiono specjalny serwis euro2012.tvp.pl, stanowiący praktyczny przewodnik po EURO oraz bogatą wideotekę. Od początku czerwca dwie główne anteny, tj., TVP1 i TVP2, dostępne są w wersjach HD.

Mecz finałowy rozegrany zostanie 1 lipca w Kijowie. Początek transmisji 3D na antenie TVP HD – godz. 20.20.
Widzowie, którzy nie mają telewizorów umożliwiających oglądanie obrazu trójwymiarowego, finał EURO 2012 będą mogli obejrzeć w najwyższej jakości obrazu HD w TVP1
oraz na stronie www.euro2012.tvp.pl