Prowadzący zaprezentują nieznane atrakcje turystyczne, opowiedzą niesłychane historie, przedstawią nieprzeciętnych ludzi. W programie zobaczymy najpiękniejsze zakątki, uroczyska, niezwykłe akweny, podziemne szlaki, znane oraz czekające jeszcze na swoje odkrycie turystyczne perły naszego kraju.

Reklama

O tym, kto wybrał bardziej ekscytujące miejsca, ciekawiej je zaprezentował, a tym samym – skuteczniej zachęcił widzów do podróży do prezentowanego regionu, zdecydują widzowie w głosowaniu sms-owym. Ta osoba, która przegra rywalizację, będzie musiała wykonać ustalone uprzednio zadanie, np. wydoić krowę czy sprzedawać watę cukrową na rynku.

Pierwszy odcinek zatytułowany "Mazowsze" zostanie wyemitowany 23 czerwca. W tym epizodzie Anna Karna będzie przekonywać widzów do odwiedzenia Radomia, a w nim m.in. Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz Muzeum Wsi Radomskiej, zajmującego obszar o powierzchni 32 ha. Potem zjawi się w Węgrowie, gdzie zaciekawi nas legendami związanymi z lustrem Twardowskiego. Czy odważy się w nim przejrzeć?

Natomiast Maciej Orłoś odkryje przed nami na nowo Płock, gdzie zobaczymy m.in. Wzgórze Tumskie i największą w Polsce kolekcję sztuki secesyjnej w Muzeum Mazowieckim. Potem odwiedzimy zamek w Liwie, w którym obecnie znajduje się jedno z największych muzeów broni w Polsce. Dla naszych prowadzących nie ma rzeczy niemożliwych. Gdzie nie mogą dojechać rowerem, dopłyną kajakiem, byle tylko zaciekawić widzów i wygrać rywalizację.