Niefortunna pomyłka miała miejsce we wczorajszym, południowym wydaniu najważniejszego serwisu informacyjnego TVP1 "Wiadomości". W trakcie emisji materiału mówiącego o meczu Polska-Rosja, w dole ekranu pojawiły się dwie flagi. Niestety obok biało-czerwonych barw Polski, zamieszczono czerwoną flagę z sierpem i młotem symbolizującą nieistniejący Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Reklama
Facebook / Oficjalny profil miesięcznika "Press"

Z błędu, w imieniu całej redakcji wytłumaczył się Piotr Kraśko. Dziennikarz, pod koniec wieczornego wydania "Wiadomości" wyjaśnił, że flaga ZSRR była potrzebna grafikom, ponieważ we wtorkowym wydaniu "Wiadomości" ilustrowała informację o historycznych rozgrywkach piłkarskich między Polską a ZSRR:

I wtedy ten ozdobnik pasował idealnie. Ale na pewno nie dziś w południe, kiedy był pobrany z komputera przy opisie meczu z Rosją. Wtedy powinna się już pojawić ta flaga - dodał, wskazując flagę Rosji. - Absolutnie niezamierzony błąd, i w najgorszym możliwym momencie. Przepraszamy - powiedział Piotr Kraśko w wieczornym wydaniu serwisu informacyjnego TVP1.

W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, Kraśko dodał także, że wobec pracownika grafiki komputerowej, który jest bezpośrednio odpowiedzialnej za te pomyłkę, już zostały wyciągnięte konsekwencje.