W materiale przygotowanym kilka dni temu przez Super Express można było przeczytać, że w przeciągu zaledwie 3 dni od swojego debiutu w "Panoramie", Hanna Lis straciła pół miliona widzów. Tabloid wysnuł wniosek, że dziennikarka nie przypadła do gustu publiczności i z jej powodu spadła oglądalność programu.

Teraz w obronie Hanny Lis wypowiedziała się Telewizja Polska. Z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie stacji wynika, że redaktorzy Super Expressu opublikowali wyniki oglądalności wybiórczo i dopuścili się manipulacji godzącej w dobre imię dziennikarki:

Oglądalność programu waha się od 700 tysięcy do 2,1 mln widzów (dane: AGB Nielsen Media Research). Średnia Panoramy za maj 2012 wynosiła 1,2 mln widzów, tak więc dotychczasowa oglądalność programów, prowadzonych przez Panią Hannę Lis nie odbiega od poziomu. Dane za czerwiec są najlepszym tego potwierdzeniem: 4 czerwca Panoramę obejrzało 1,2 mln widzów, 5.06 – 1,4 mln, a 7 czerwca 1,1 mln widzów. Ocenianie widowni programu wyrywkowo, jak zrobili to dziennikarze Super Expressu, jest nieuprawnione, dyskredytujące red. Hannę Lis i nosi znamiona manipulacji. Dane za czerwiec są najlepszym tego potwierdzeniem: 4 czerwca „Panoramę” obejrzało 1,2 mln widzów, 5.06 - 1,4 mln, a 7 czerwca 1,1 mln widzów, wtedy to program prowadziła red. Hanna Lis – napisał Jacek Skorus, Kierownik Redakcji "Panoramy"

Wygląda więc na to, że Hanna Lis, wbrew doniesieniom tabloidu, całkiem dobrze radzi sobie w roli prezenterki "Panoramy".