"Masterchief" to kulinarne show oparte na formacie stworzonym przez brytyjską firmę Shine Internationale (ta sama firma jest właścicielem praw do programów "Got to dance" i "Must be the music"). Program doczekał się swoich edycji w 30 krajach, w których cieszy się dużą popularnością. W Stanach Zjednoczonych gospodarzem show jest słynny kucharz Gordon Ramsay.

Reklama

W programie uczestnikami są kucharze amatorzy, którzy przez kilka tygodni rywalizują ze sobą w kilku kuchennych konkurencjach, w każdym odcinku odpada najsłabszy. Ich zmagania obserwują i oceniają prowadzący show oraz dwójka jurorów.

Choć stacja TVN nie podała jeszcze, kogo zobaczymy w roli ekspertów programu, portal pudelek.pl donosi, że jedną z najpoważniejszych kandydatek do roli gospodarza jest Magda Gessler. Charyzmatyczna restauratorka, która nie boi się używać ostrego języka, zdaniem producentów była by doskonałym odpowiednikiem słynnego Gordona Ramsaya.

Jednocześnie stacja zapowiedziała, że jesienią z nowymi odcinkami na antenę powrócą "Kuchenne rewolucje". Czy widzowie będą chcieli oglądać Magdę Gessler w dwóch programach kulinarnych na antenie tej samej stacji?