"Tylko muzyka. Must be the music" to program który spodobał się publiczności, średnio każdy odcinek 3. edycji oglądało prawie 3,5 mln widzów.

Reklama

W trzech edycja show przez sito precastingów przewinęło się kilka tysięcy osób. Ponad 240 stanęło przed jurorami na scenie w Warszawie, w półfinałach zobaczyliśmy 96 wykonawców, grających metal, rock, punk, hip hop, pop, soul i wszystkie możliwe mieszanki stylów. Nie zabrakło także muzyki klasycznej czy jazzu.

Widzieliśmy instrumentalistów, wspaniałe zespoły i chóry, beatboxerów i ludzi, którzy po prostu chcieli wystąpić w programie i mimo braków muzycznych często zdobywali sympatię widzów i jurorów.

W finałach trzech edycji wystąpiło 26 wykonawców, ale zwycięzca był zawsze tylko jeden. W 1. edycji wygrał Enej dziś zespół, który działa profesjonalnie na polskim
rynku muzycznym wydając kolejne płyty i koncertując. Z I edycji programu na pewno pamiętacie Conrado Yaneza, basistkę i wokalistę Olivkę Livki - dziś wschodzącą gwiazdę muzyki alternatywnej, skrzypka Tomasza Wolskiego, czy zespół Noko, który właśnie wydaje swoją debiutancką płytę.

Pierwszymi w historii zwycięzcami polskiej edycji "Must be the music" są członkowie zespołu Enej. / Polsat

W 2. edycji tryumfował młody gitarzysta i wokalista Maciej Czaczyk, który pracuje nad albumem. Z tej edycji programu dali się zapamiętać górale z Ino
Ros (właśnie wydana płyta), Raggafaya a przede wszystkim niesamowity zespół Eris Is My Homegirl, który zwycięstwo przegrał o włos.

Drugą edycję "Must be the music" zwyciężył gitarzysta i wokalista Maciej Czaczyk / Polsat

3. edycja to sukces łemkowsko - polsko - ukraińskiego zespołu Lemon z charyzmatycznym wokalistą Igorem Herbutem. Widzowie mocno głosowali także na hip - hopowy Najlepszy Przekaz W Mieście, wrocławski pop rockowy zespół Tax Free, czy Katarzynę Moś. Zachwyciły także zespoły grające trudniejszą muzykę: instrumentalny Klezmafour i ludowo jazzujący Chłopcy Kontra Basia.

W ostatniej edycji zwycięzcą został polsko-ukraińsko-łemkowski zespół Lemon. / Polsat

W najbliższą sobotę i niedzielę pierwsze castingi do 4. edycji programu odbędą sie w Warszawie (Szkoła Tańca Riviera ul Waryńskiego 12) i Łodzi (Łódzki Dom Kultury, ul Traugutta 18). Start zapisów godzina 8.00 Na miejscu czekać będą wzmacniacze i perkusja, wokaliści będą mogli odtworzyć przyniesiony ze sobą podkład muzyczny. Najlepsi i najciekawsi
wystąpią w odcinkach rejestrowanych programu przez jurorami show w Warszawie.

"Tylko muzyka. Must be the music" - precastingi:

19 maja Warszawa Szkoła Tańca RIVIERA ul. Waryńskiego 12
przy Metrze Politechnika
20 maja Łódź ŁÓDZKI DOM KULTURY ul. R. Traugutta 18
26 maja Gdańsk Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
ul. Powstańców Warszawskich 25
27 maja Olsztyn Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych
ul. Parkowa 1
2 czerwca Wrocław Hotel Mercure Panorama ul. Pl. Dominikański 1
3 czerwca Kraków Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II
232
9 czerwca Poznań Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul.
Głogowska 14
10 czerwca Warszawa Szkoła Tańca RIVIERA ul. Waryńskiego 12
przy Metrze Politechnika