Premiera: 2 maja, środa, godz. 22.30

Reklama

"Zostałam zgwałcona przez księdza"

Episkopat Polski przyjął dokument, który zawiera wytyczne jak postępować w przypadku zjawiska pedofilii w Kościele. „Zero tolerancji” wobec molestowania dzieci - to główne założenie tego dokumentu. Jak to jest w rzeczywistości? O molestowaniu przez osoby duchowne porozmawiamy z naszymi gośćmi.

"Urodziłam mimo choroby"

Wiadomość o chorobie bardzo często spada „jak grom z jasnego nieba”. Dla kobiet w ciąży ciężka choroba to podwójny dramat. Co zrobić w takiej sytuacji? Na to niełatwe pytanie musieli sobie odpowiedzieć nasi goście.

Premiera: 9 maja, środa, godz. 22.30

"Błędy lekarskie"

W Polsce każdego roku popełnianych jest ok. 20 – 30 tys. błędów lekarskich. Od 2012 roku działa w Polsce nowe prawo, które ma na celu wzmocnienie pozycji pacjenta. Czy sytuacja pokrzywdzonych z powodu błędu lekarskiego rzeczywiście się poprawiła? Jak poradzić sobie z konsekwencjami takiego zdarzenia i zaufać innym lekarzom?

"Testerki wierności"

Każda kobieta chciałaby mieć gwarancję, że ukochany mężczyzna będzie jej wierny do końca życia i jest odporny na wdzięki innych pań. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała nowa profesja – „honey trapper”, czyli „kobieta pułapka”. Jak to działa? Sprawa jest prosta: wynajmujesz kobietę, która przetestuje wierność twojego mężczyzny. Czy facet się skusi? To zależy tylko od niego.

Premiera: 16 maja, środa, godz. 22.30

"Lesmamy"

Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Większość podopiecznych gejów i lesbijek pochodzi z ich poprzedniego, heteroseksualnego związku. Coraz więcej homoseksualistów decyduje się jednak na świadome macierzyństwo.

"Zostałem zniesławiony"

Ocenianie innych i wydawanie wyroków przychodzi zazwyczaj z łatwością. Gorzej z przyznaniem się, że osądziliśmy kogoś zbyt pochopnie. Historie naszych bohaterów pokazują, że czasami jeden błąd, jedno niesłuszne oskarżenie może zrujnować komuś całe życie.

Reklama

Premiera: 23 maja, środa, godz. 22.30

"Walczę o zdrowie swojego dziecka"

Dla kochającego rodzica najważniejsze jest zdrowie dziecka. Gdy zaczyna chorować opiekun najpierw szuka pomocy u lekarza. Niestety czasami zamiast polepszenia stanu zdrowia podopieczny doznaje większej krzywdy. Wtedy rodzice czują się bezradni. Poczucie krzywdy, osamotnienia i widok chorego dziecka towarzyszy im przez całe życie.

"Zmagania z anoreksją i bulimią"

Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia odżywiania. Leczenie trwa latami. Anorektyczki i bulimiczki zmagają się z niską samooceną, ogromnym stresem
i samotnością. Jak walczyć z tak ciężkimi zaburzeniami? Zapytamy o to naszych gości.

Premiera: 30 maja, środa, godz. 22.30

"Uciekłam z burdelu"

Szacuje się, że co roku 120 000 kobiet i dzieci jest nielegalnie przemycanych do Zachodniej Europy. Najczęściej trafiają do domów publicznych. Niestety bardzo często handlarzami żywym towarem stają się osoby z bliskiego otoczenia… Nielicznym kobietom udaje się uciec...