Produkcja chwalona jako cięty i kontrowersyjny portret życia przedstawicieli klasy średniej oraz moralności, która kształtuje współczesną, wielokulturową Australię.

Reklama

Serial powstał w oparciu o bestseller autorstwa Christosa Tsiolkasa - "Klaps". Na przedmieściach miasta zżyta grupa przyjaciół spotyka się na grillu. Spotkanie upływa w miłej atmosferze, aż do momentu, gdy jeden z gości gwałtownie karci szczególnie hałaśliwe i despotyczne dziecko. Gest ten odbija się rykoszetem na życiu uczestników przyjęcia. Bezpośrednio lub pośrednio zaczyna wpływać na ich dalsze losy.

W rolach głównych występują: Sophie Okonedo ("Hotel Ruanda"), Jonathan LaPaglia ("Cold Case"), Alex Dimitriades, Melissa George ("Chirurdzy"), Essie Davis ("Australia") oraz Diana Glenn.

Serial "The Slap" zdobył m.in. pięć nagród Australian Academy of Cinema 2012 oraz Television Arts Awards, które wyróżniają najlepsze spośród australijskich filmów i programów. Spotkał się również z dobrym odbiorem w Wielkiej Brytanii, gdzie nazwano go "najbardziej porywającym serialem telewizyjnym ...szczerym, innym niż wszystkie i niezwykle frapującym".

Sundance Channel jest dostępny w UPC Polska oraz w Jambox.