W programie weźmie udział 16 zespołów reprezentujących kraje, które wystąpią na Euro 2012, przyporządkowane do 4 grup zgodnie z losowaniem, które przeprowadziła UEFA.

Reklama

Tak więc będziemy mieli 4 grupy po 4 reprezentacje, które spotkają się w 4 odcinkach – eliminacjach. Z każdego odcinka awansują do półfinałów zwycięzcy grup. Zatem w półfinałach spotkają się 4 zespoły systemem pucharowym - kolejne 2 odcinki, w każdym z nich zmierzą się 2 zespoły. Zwycięzcy półfinałów walczą w wielkim finale.

TVP

Wśród cudzoziemców, którzy wejdą w skład drużyn są m.in. gwiazdy programu „Europa da się lubić” m.in. Kevin Aiston (Anglia), Paolo Cozza (Włochy), Teofilos Vafidis (Grecja), Irina Bogdanovic (Rosja), Ola Sommer (Szwecja). W każdym z odcinków Drużyny będą rywalizować ze sobą w 5 konkurencjach, m.in. konkurując na najlepszą piosenkę stadionową, a dopingująca najbardziej efektowną potrawę związaną z symboliką piłkarską czy pokaz mody związanej z Mistrzostwami.

Zmagania oceniać będą jurorzy m.in. Klaudia Carlos, Radosław Majdan.

Suma punktów w danej konkurencji daje aktualną kolejność i prowadzenie, a w finale – kolejność ostateczną i awans do dalszej fazy rozgrywek.

Program "Daniec z gwiazdami, czyli Euro show" będzie liczyć siedem odcinków. Emitowany będzie na TVP1 w soboty o 13.20 począwszy od 14 kwietnia.