Kuba Wojewódzki nie bywa na show biznesowych salonach, nie udziela wywiadów i nie umawia się na tak zwane "ustawki" z fotoreporterami. Pomimo tego, od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej komentowanych osobowości świata polskiej rozrywki. Poza pełnieniem funkcji jurora w talent show (obecnie jest to "X Factor"), własną rubryką w tygodniku "Polityka" i prowadzeniem audycji w Radiu Eska Rock, najważniejszym projektem w karierze Kuby jest talk show o nazwie "Kuba Wojewódzki". Początkowo emitowany na antenie Polsatu, od 2006 roku jest stałym punktem w ramówce stacji TVN.

Reklama

Program Wojewódzkiego często budzi kontrowersje. Gospodarz chętnie porusza tematy tabu, zadaje niewygodne pytania stawiając swoich gości w niekomfortowej sytuacji, bywa bezczelny, arogancki i rzadko zdarza mu się utrzymać powagę. Częstym zarzutem wobec show jest również to, że wyrazista i bardzo ekspresyjna osobowość prowadzącego niejednokrotnie dominuje rozmowę, co zdaniem krytyków ma na celu autopromocję.

Sympatycy Kuby nie zważają jednak na krytykę i cenią program oraz samego prowadzącego za inteligentny humor, dystans do rzeczywistości i samego siebie, ironię, ciekawe pytania i interesujących gości. Okazuje się także, że wielbicieli show "Kuba Wojewódzki" wciąż przybywa. Z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl wynika, że program "Kuba Wojewódzki" ma obecnie większą oglądalność niż rok temu.

Po 10 latach emisji swojego show, Kuba Wojewódzki wciąż intryguje i przyciąga widzów. Jak on to robi?