W 8-odcinkowym serialu wyreżyserowanym przez Xawerego Żuławskiego, a zrealizowanym na zlecenie CANAL+ przez Endemol Polska, występuje plejada gwiazd polskiego kina. Główną rolę zagrała Agata Kulesza. Partnerują jej uznani artyści filmowi i teatralni, m.in. Aleksander Domogarov, Łukasz Simlat, Iza Kuna, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, Iwona Bielska, Małgorzata Buczkowska, Andrzej Andrzejewski, Jerzy Grałek, Zbigniew Stryj, a także obiecujący aktorzy najmłodszego pokolenia: Maciej Musiał i Małgorzata Kozłowska.

Reklama
Canal+ / Wojciech Wojciechowski

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "Krew z krwi" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

W historii wdowy po zamordowanym gangsterze, która jest zmuszona przejąć jego rolę szczególnie inspirujący wydał nam się konflikt między kobiecą wrażliwością a bezwzględnym światem zbrodni i przemocy - mówi Beata Ryczkowska – Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu.

Carmen jest twardą, zdeterminowaną kobietą, ale jako matka jest również ciepła i czuła. Stoi między mafią, policją i innymi chuliganami i chce obronić swoje dzieci – mówi o swojej postaci Agata Kulesza.

Canal+ / Monika Dabrowska 2009

Kreowana przez Kuleszę postać to nowy typ kobiecej bohaterki, który w polskim serialu dotąd się nie pojawiał. Carmen ewoluuje z każdym odcinkiem. Widz obserwuje zderzenie dwóch wizerunków bohaterki – tej, którą chciała być: dobrą, uczciwą, nieingerującą w życie zawodowe męża żoną, z tą, którą musi się stać: aktywną i podejmującą ryzyko, by zapewnić rodzinie bezpieczeństwo i utrzymanie. Stawiając czoła kłamstwom i groźbom, Carmen musi nie tylko nauczyć się poruszać w nieznanym jej świecie, ale zacząć nim sterować.

Kobiety na drugim planie serialu "Krew z krwi" również nie są jednoznaczne. Łączą w sobie czułość, lojalność, ale też wyrachowanie i podłość. Próbują decydować o własnym losie, nawet jeśli wydaje się, że trwają w starych, utrwalonych układach, jak Sandra (Iza Kuna) – przyjaciółka Carmen i żona wspólnika jej męża czy Anna Rota (Iwona Bielska), matka Carmen, rozwiedziona z wpływowym bossem przestępczego półświatka. Jeszcze inne typy kobiecości reprezentują przyjaciółka Carmen - Magda (Maria Strzelecka) i siostra - Marlena (Małgorzata Buczkowska). Jedna wiedzie żywot zadowolonej singielki, druga układa sobie życie niezależnie od przestępczych tradycji rodziny i nie pozwala, by ktokolwiek stanowił o jej losach. Małżeństwo Marleny z Januszem (Ksawery Szlenkier) opiera się na partnerstwie, ale w chwilach wymagających podjęcia decyzji to ona jest siłą dominującą.

Canal+ / Wojciech Wojciechowski

"Krew z krwi" wpisuje się w najnowszy nurt europejskich, realistycznych produkcji serialowych, których bohater jest niejednoznaczny, wielowymiarowy, a sposób narracji typowy dla filmu fabularnego – mówi Beata Ryczkowska.

Serial "Krew z krwi" będzie emitowany w CANAL+ od 11 kwietnia w każdą środę o 21:00.