Bodo Kox to barwna postać środowiska kina niezależnego, reżyser, scenarzysta i aktor. Jego obrazy były wielokrotnie nagradzane na krajowych festiwalach i pokazywane w Canal+ – powiedziała Beata Ryczkowska Dyrektor Pionu Programowego spółki Canal+ Cyfrowy. - Teraz wspieramy powstanie pełnometrażowego debiutu reżysera, który nasi widzowie zobaczą w telewizji jako pierwsi - dodała.

"Dziewczyna z szafy" to historia braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też "nadprzyrodzonej" sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.

Akcja rozgrywa się na wielkim, anonimowym osiedlu wieżowców. Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Tomiak, za scenografię odpowiada Andrzej Haliński.

"Dziewczyna z szafy" jest drugim w tym roku filmem, który powstaje przy finansowym wsparciu Canal+. Pierwszym jest "Siedem dni" Wojtka Smarzowskiego, który już rozpoczął prace na planie filmowym. 

Canal+ od początku swego istnienia nie tylko pokazuje polskie filmy, ale także je współtworzy. Do tej pory wsparł produkcję ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Produkując i wspierając polskie filmy stacja nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.