Bodo Kox to barwna postać środowiska kina niezależnego, reżyser, scenarzysta i aktor. Jego obrazy były wielokrotnie nagradzane na krajowych festiwalach i pokazywane w Canal+ – powiedziała Beata Ryczkowska Dyrektor Pionu Programowego spółki Canal+ Cyfrowy. - Teraz wspieramy powstanie pełnometrażowego debiutu reżysera, który nasi widzowie zobaczą w telewizji jako pierwsi - dodała.

Reklama
Canal+

"Dziewczyna z szafy" to historia braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też "nadprzyrodzonej" sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.

Canal+

Akcja rozgrywa się na wielkim, anonimowym osiedlu wieżowców. Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Tomiak, za scenografię odpowiada Andrzej Haliński.

"Dziewczyna z szafy" jest drugim w tym roku filmem, który powstaje przy finansowym wsparciu Canal+. Pierwszym jest "Siedem dni" Wojtka Smarzowskiego, który już rozpoczął prace na planie filmowym.

Canal+

Canal+ od początku swego istnienia nie tylko pokazuje polskie filmy, ale także je współtworzy. Do tej pory wsparł produkcję ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Produkując i wspierając polskie filmy stacja nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.