Premierowy odcinek "Komisarza Alexa" zgromadził 4 mln 809 tys. widzów. Emitowany w sobotę wieczorem w TVP 1 serial pokonał m.in. show TVN "X Factor", którego pierwszy odcinek nowej serii obejrzało 3 mln 295 tys. widzów oraz "Bitwę na głosy" w TVP 2, która zgromadziła przed ekrany telewizorów 2 mln 584 tys. widzów.

Reklama

Serial "Komisarz Alex" to historia policjanta Marka Bromskiego, którego partnerem jest niezwykły pies. W rolę jego opiekuna wciela się Kuba Wesołowski, a partnerują mu m.in. Magdalena Walach, odtwarzająca rolę inteligentnej pani podkomisarz Lucyny Szmidt oraz Ireneusz Czop, jako starszy aspirant Ryszard Puchała.

"Komisarz Alex" to polska wersja popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", nadawanej od 1994 roku.

W "Komisarzu Alexie" gościnnie występować będą gwiazdy polskiego kina, m.in. Katarzyna Figura, Ewa Kasprzyk, Piotr Machalica. W serialu zobaczymy także Daniela Olbrychskiego i Janusza Chabiora.

Serial realizowany był w Łodzi od 1 września 2011 roku, pod okiem reżysera Roberta Wichrowskiego. Ekipa pracowała m.in. na ul. Piotrkowskiej i w zabytkowych pałacach, dawnych fabrykach.

To jest serial kryminalny z elementami komediowymi. Mam nadzieję, że widzom się spodoba. Przygotowanie do tego serialu było naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Cała ekipa była bardzo profesjonalna. Pracowaliśmy z najlepszymi - powiedział PAP Life Kuba Wesołowski.

Liczący 13 odcinków "Komisarz Alex" emitowany jest w sobotę o godz. 20.20. w TVP 1.

TVP