PAP Life: - Zagrała pani główną rolę w nowym serialu TVP 2. Co to za projekt?

Reklama

Sonia Bohosiewicz:- "Aida" to inteligentny serial z ogromną energią i dużym poczuciem humoru.

Kim jest tytułowa, grana przez panią, Aida?

To samotna kobieta z dwójką dzieci. Jest samotna, ma gderliwą matkę, do której musi się z powrotem wprowadzić z powodu swoich życiowych zakrętów. Ma także brata, który jest nierobem i właściwie spośród tych wszystkich wariactw ona jedyna jest normalna (śmiech).

Grają z panią m.in. Katarzyna Kwiatkowska, Tomasz Sapryk i Iwona Bielska. Co pani sądzi o obsadzie tego serialu?

Wszyscy są fantastyczni. Kiedy dostałam scenariusz, to najpierw dowiedziałam się, że ten serial będzie reżyserował Xawery Żuławski. To przekonało mnie od razu. Potem, podczas czytania scenariusza, przy każdym odcinku się śmiałam. Jeżeli już na etapie scenariusza śmiałam się na głos, to wiedziałam, że będzie to coś bardzo dobrego. A gdy dowiedziałam się, jaka będzie obsada, to już nie mogłam doczekać się zdjęć.

AKPA

"Aida" to serial czy sitcom?

To serial, nie będzie podkładanych śmiechów. Myślę, że Xawery stworzył pewnego rodzaju krzywe zwierciadło. Inny świat. To nie będzie telenowela. Xawery mówi o tym serialu, że jest to współczesna "Wojna domowa". Chciałabym bardzo, żeby ten serial był tak odbierany.

A lubi pani w ogóle oglądać seriale?

Bardzo. Jestem fanką seriali. Jeżeli udałoby mi się zagrać w czymś takim, jak mój ulubiony "Czterdziestolatek" to uważałabym, że nic lepszego nie może mnie już spotkać.

Jakie ma pani plany zawodowe?

Zaraz rozpoczynam następną pracę, bo na swoim biurku mam już dwa następne scenariusze. Jednocześnie mam nadzieję, że widzowie pokochają "Aidę" i że będziemy kręcili kolejną serię.

Sonia Bohosiewicz, aktorka telewizyjna i filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie. Znana m.in. z takich filmów jak "Rezerwat", "Jeszcze nie wieczór", "Wojna polsko-ruska", "Zwerbowana miłość", "Trzy minuty. 21:37", "Mała matura 1947" czy "80 milionów". Zagrała też w wielu popularnych serialach m.in. "39 i pół" oraz "Usta, usta". Najnowszy serial z udziałem aktorki "Aida" będzie emitowany na antenie TVP 2 od 4 marca.