Program "Tylko taniec. Got to dance" stawia na ludzi, którzy kochają taniec i są otwarci na różnorodne gatunki taneczne. W nowym programie można występować solo, w duecie, albo w formacji tanecznej. Nieważny jest wiek - wystarczy talent i pomysł na siebie. W programie to uczestnicy będą decydować o tym, co zatańczą - wybiorą rodzaj tańca i muzykę.

Reklama

Castingi odbyły się w ośmiu miastach Polski. Zgłosili się ludzie wykonujący różnorodne gatunki taneczne. Tancerki pole dance, formacje chipendalles, ludzie kochający salsę, flamenco i taniec ludowy. W castingu udział wzięli także tancerze klasyczni, pary tańczące taniec towarzyski, formacje breakdance i street dance.

Na etapie precastingów wyłonionych zostało około 200 najlepszych uczestników. Show będzie się składać z odcinków castingowych, półfinałowych oraz finału. W programie jurorzy przyznają złote gwiazdy, które oznaczają TAK oraz czerwone gwiazdy - NIE. Jurorzy przyznając trzy, bądź cztery złote gwiazdy wybiorą na etapie odcinków castingowych 24 uczestników, którzy przejdą do półfinałów.

W odcinkach półfinałowych jurorzy ocenią uczestników, zaś o tym, kto przejdzie do finału zdecydują SMS-y widzów.

Główną nagrodą w programie jest 100 tys. złotych oraz występ na 10. jubileuszowym Sopot TOPtrendy Festiwal 2012.

Reklama

W jury "Tylko taniec" zasiądą: Krystyna Mazurówna, polska tancerka i choreograf. Od 45 lat mieszkająca w Paryżu, gwiazda swingujących lat 60. Partnerka sceniczna tancerza i choreografa Witolda Grucy i Gerarda Wilka. Solistka Casino de Paris. Ma na koncie występy w rewii Josephine Baker, pierwszej czarnoskórej tancerki, królowej francuskiej rewii. Autorka choreografii w teatrze "Elysees Montmartre". Twórczyni grupy baletowej Mazurówna Balet. Krystyna Mazurówna, jako jedyna Polka tańczyła w ateńskim klubie Arystotelesa Onassisa. Przez lata była modelką w paryskiej Akademii Sztuk Pięknych.

AKPA

Joanna Liszowska aktorka dramatyczna i musicalowa. Swój talent taneczny i wokalny zaprezentowała m.in. grając w musicalu "Chicago". Brała udział w programach "Jak oni śpiewają' oraz "Taniec z gwiazdami". Na co dzień gra w teatrze m.in. na scenie teatru 6.piętro w Warszawie oraz teatru Komedia w Warszawie.

AKPA

Michał Malitowski - dwukrotny mistrz świata i pięciokrotny mistrz Europy w tańcach latino. W Chinach i Japonii jest tak samo popularny jak gwiazdy Hollywood. Miłośnikiem jego talentu jest książę Japonii Takahito. Pochodzi z Zielonej Góry. Od roku w turniejach tanecznych reprezentuje Wielką Brytanię, mieszka w Londynie.

AKPA

Alan Andersz, aktor osadzony w środowisku hip-hopowym. Kocha street art i show dance. Najbardziej znany z roli Patryka, zbuntowanego nastolatka w serialu "39 i pół". Przygodę z tańcem rozpoczął jako ośmiolatek. Z zespołem pod wodzą Piotra Galińskiego zdobył 5 tytułów Mistrzów Polski Formacji Tanecznych w stylu latynoamerykańskim do lat 15. Z zespołem V2 Agustina Egurolli zdobył wicemistrzostwo Polski disco dance.

AKPA

Program poprowadzą Maciek Dowbor i prezenterka stacji muzycznej Viva Polska Katarzyna Kępka.

Prawdopodobnie będą takie sytuacje, kiedy dam NIE, nawet, jeżeli będzie mi się podobało, ale mnie to nie poruszy. Podchodzę do tych ludzi z ogromną życzliwością i szacunkiem do tego, co robią. Najważniejsze jest to, że ci ludzie mają pasję i chcą dać sobie szansę. Będę szukała pozytywów i nawet, jeżeli dam NIE, to będę szukała silnej strony występu - powiedziała Joanna Liszowska.

Pierwsze relacje z castingów "Tylko taniec. Got to dance" w Polsacie już w marcu.