4.sezon "Szpilek na Giewoncie" to prawdziwe chmury gradowe nad Bartkiem (Krzysztof Wieszczek), a także, tornado na Podhalu, czyli bezwzględna Diana (Joanna Pierzak-Orleańska) w Biurze „Tu i teraz". Słońce zza chmur zacznie wychodzić dla Xenii (Anna Czartoryska) oraz Agnieszki (Natalia Rybicka), a całkiem nowy dzień nastanie dla Lucyny (Dorota Pomykała) oraz Anieli (Małgorzata Pieczyńska). Nadzieję do Zakopanego przywieje natomiast nowa postać - Mateusz (w tej roli po raz pierwszy w serialu Jan Wieczorkowski).

Reklama

Szczególnych emocji dostarczy nam Xenia(Anna Czartoryska), którą poznaliśmy pod koniec 3.sezonu "Szpilek na Giewoncie" i która niezwykle przypadła do gustu widzom. Xenia jest rasową singielką z Warszawy. Prowadzi własny klub muzyczny, zachwyca swoim głosem i zna się na dobrym brzmieniu jak nikt inny. To ona zachęciła Bartka, aby zagrał w jej klubie na skrzypcach, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Xenia jednak ma też swoją tajemnicę z przeszłości, o której wolałaby zapomnieć. Rozterki na temat przeszłości nie ominą także Bartka. Czy tych dwoje poradzi sobie z rozliczeniem dawnych czasów?

Polsat / Bartosz Rzepecki

Mówi się, że gdy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno. Tak też będzie w życiu Agnieszki (Natalia Rybicka), która zaskarbiła sobie sympatię widzów swoją rezolutnością, wdziękiem i siłą charakteru pod koniec 3. sezonu "Szpilek na Giewoncie". W finale spadły na nią prawdziwe gromy: została wyrzucona z pracy i porzucił ją narzeczony. Mogłoby się wydawać, że Agnieszka się załamie – ale nic bardziej mylnego. Z dużą pomocą Lucyny i pod wpływem ostrego górskiego powietrza podnosi się, zaciska zęby i postanawia walczyć. W pensjonacie Lucyny pojawi się także Mateusz Rybicki (Jan Wieczorkowsk), który otworzy przed Agnieszką nawet kilka…. przysłowiowych „okien”.

Polsat / Bartosz Rzepecki

Na Podhalu mocno namiesza także Diana (Joanna Pierzak-Orleańska), która w finale 3.sezonu dyscyplinarnie zwolniła cały zespól Biura „Tu i teraz”. Ta królowa warszawskich salonów i sklepów z drogimi butami w nowym sezonie na stałe zagości w Zakopanem. Pytanie tylko - komu jeszcze zaszkodzi i czy góralski klimat zmiękczy jej lodowate serce?

W nowych odcinkach zobaczymy także Anitę Jancię, Piotra Zelta, Marcina Rogacewicz oraz Lidię Sadowę. Za reżyserię czwartej serii "Szpilek na Giewoncie" odpowiada Radosław Piwowarski, nowymi scenarzystkami zostały Agnieszka Olejnik i Monika Zięba, operatorem - Marek Trzaskowski. Zdjęcia ruszają 3 stycznia 2012, a emisja nowych odcinków jest planowana na wiosnę 2012. Serial niezmiennie produkuje PAISA Films.