Czekamy na powrót Magdy, dla której w tej chwili najważniejszą sprawą jest dziecko. Mam nadzieję, że pojawi się w „Szpilkach” pod koniec nowej serii – ogłosiła Nina Terentiew, wiceprezes Polsatu. A co na to aktorka?

W opublikowanym oświadczeniu Magda Schejbal zaprzeczyła tym informacjom: Zrezygnowałam z dalszej współpracy z producentami serialu, co oznacza, że nie pojawię się już w jego czwartym sezonie, o czym lojalnie poinformowałam ich w dniu 1 września.

Okazuje się, że powodem rozstania aktorki z serialem wcale nie jest urlop macierzyński. Jak donosi Fakt, Schejbal zażyczyła sobie wglądu w scenariusz „Szpilek na Giewoncie”. Aktorka potwierdza tę wersję. Jedyną prawdziwą motywacją do podjęcia tej decyzji były dla mnie tylko względy artystyczne, dotyczące ewentualnego rozwoju postaci i dramaturgicznej atrakcyjności serialu, czego nie ukrywałam w rozmowach z produkcją - napisała gwiazda w oświadczeniu.

Schejbal chciała współdecydować o losach swojej bohaterki, na co producenci nie mogli się zgodzić, gdyż tę rolę woleli powierzyć profesjonalistom. I tak właśnie zakończyła się przygoda Magdy ze „Szpilkami na Giewoncie”. Teraz aktorka może skupić się na wychowaniu dwumiesięcznej córeczki.

Czy serial będzie cieszył się popularnością nawet po odejściu głównej bohaterki?

>>>Czytaj także: Wraca serial, który "Wszyscy kochają..."