Serial "Galeria", który będzie emitowany na antenie TVP1 od stycznia w paśmie, które wcześniej zajmowała "Plebania", wyprodukowała firma ATM Grupa SA. Z informacji podanej przez Presserwis wynika, że rok temu, tę samą formułę ATM Grupa zaproponowała Polsatowi. Serial miał wówczas nosić tytuł "Pasaż" i jego akcja miała rozgrywać się w centrum handlowym. Po otrzymaniu trzech odcinków Polsat nie zdecydował się na tę formułę i zamiast niej wybrał "Linię życia".

Reklama

Odrzuconą przez Polsat formułę przyjęła Telewizja Polska i postanowiła zastąpić nią popularny serial "Plebania".

"Przygotowując "Galerię", bazowaliśmy na tym samym formacie, o którym rozmawialiśmy z Polsatem" – przyznaje w rozmowie z Presserwisem Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy.

Twórcy wierzą w sukces swojej produkcji, bez względu na to, jaka telewizja będzie ją emitowała: "Telenowela, której akcja rozgrywa się w galerii handlowej, choćby ze względu na popularność takich miejsc wśród Polaków, ma olbrzymi potencjał niezależnie od nadawcy." - twierdzi producent.

Jednocześnie wiceprezes ATM Grupa zapewnia, że serial, który wyemituje TVP1 to nie kontynuacja odrzuconych przez Polsat odcinków pilotażowych "Pasażu", a od nowa stworzona produkcja: ""Galeria" jest od początku formatem pisanym dla telewizji publicznej. Powstały nowe scenariusze, zorganizowaliśmy nowe castingi i zaangażowaliśmy nową obsadę oraz reżyserów. Zbudowaliśmy galerię handlową w naszym wrocławskim studiu. To zupełnie inny projekt" – podkreśla Grzywaczewski na portalu Presserwis.

Czy serial spodoba się widzom tak bardzo jak "Plebania", przekonamy się na początku nadchodzącego roku. "Galeria" zadebiutuje na antenie TVP1 30 stycznia i będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 17.25.