Telewizyjna Dwójka i Miasto Wrocław po raz kolejny organizują wielki koncert sylwestrowy. Obok polskich artystów wystąpią zespoły z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Kraju Basków.

Reklama

„Podczas sylwestrowej nocy na wrocławskim rynku chcielibyśmy skoncentrować się na szczerej radości płynącej z muzyki, jej wykonywania na żywo, bez playbacku, sięgania do jej źródeł i przekraczania granic kulturowych i stylistycznych. Publiczność potrzebuje kontaktu z żywą muzyką” - mówi Konrad Imiela, reżyser sylwestrowego koncertu, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Na wrocławskim rynku wystąpią Kayah, Zakopower, T.Love, Brodka, Lech Janerka, R.U.T.A. i Urszula Dudziak. Artyści Teatru Muzycznego Capitol sięgną zaś do hipisowskich źródeł pozytywnej energii we fragmentach musicalu „Hair”.

Na wrocławskim koncercie nie zabraknie także nieco bardziej egzotycznych rytmów. Bałkański taneczny nastrój wprowadzi zespół Las Balkanieras. W słoneczny klimat reggae i soul’u przeniosą nas senegalski muzyk Pako Sarr i warszawska grupa Vavamuffin. W podobnym charakterze zagra londyńska formacja Dub Pistols, która umiejętnie łączy reggae, dub i dancehall. Baskijski zespół Oreka Tx zaznaczy kulturalną współpracę Wrocławia i San Sebastian jako Europejskich Stolic Kultury 2016.

Nowy Rok przywita diva scen operowych Alicja Węgorzewska. Na koncercie nie zabraknie oczywiście finalisty muzycznego show Dwójki, „The Voice of Poland. Najlepszy głos“.

Reklama

Reżyserem widowiska jest Konrad Imiela, a reżyserem transmisji telewizyjnej Konrad Smuga. W układach choreograficznych autorstwa Jacka Gębury zobaczymy tancerzy Teatru Muzycznego Capitol. Obok Grażyny Torbickiej i Huberta Urbańskiego na scenie pojawią się także Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

Zabawa na Rynku rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do ok. 1.30. Transmisja telewizyjna w TVP2 rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do godz. 1.00.