Monika Brodka to dotąd jeden z niewielu przykładów na to, że zwycięzca talent show może zrobić prawdziwą, muzyczną karierę. Charyzmatyczna góralka wygrała program "Idol" mając zaledwie 16 lat. Pomimo tak młodego wieku, udało jej się jednak wypracować własny, muzyczny styl i odnieść sukces na polskiej scenie. Dziś o Monice nie mówi się już jako o zwyciężczyni talent show, a jako o prawdziwej artystce.

Reklama

Okazuje się, że Monikę zauważają także zagraniczne media. Jak podaje Pudelek, brytyjski magazyn "Complex" postanowił przyjrzeć się światowym edycjom muzycznych programów i stworzyć ranking "Najpiękniejszych laureatek talent show". Na bardzo wysokiej, 4. pozycji tego zestawienia uplasowała się Monika Brodka, zwyciężczyni 3. edycji "Idola".

Przed naszą artystką znalazły się tylko takie sławy, jak Leona Lewis (zwyciężczyni pierwszej edycji brytyjskiego "X Factor"), Cheryl Cole (zwyciężczyni programu "Popstar: The Rivals") oraz Nicole Scherzinger (brała udział w show "Popstars").

Takim wyróżnieniem zaskoczona była nawet sama Monika Brodka, która na swoim profilu na Facebooku skomentowała ten fakt krótkim:

Ale zaskoczenie! :)

Newspix / Michal Piesciuk
AKPA