W ostatnim odcinku "Przepisu na życie" widzowie mogli zobaczyć, jak obrażony Jerzy Knappe postanawia nie pojawić się na premierze swojej własnej książki kucharskiej. W rzeczywistości jednak Borys Szyc oraz znaczna część obsady serialu uświetnili swoją obecnością konferencję prasową zorganizowaną w związku z rzeczywistą premierą tytułu "Kuchnia Jerzego Knappe". Zapraszam do stołu".

Reklama
AKPA

Książka Jerzego Knappe dostępna w księgarniach to nie pierwszy przypadek, gdy serialowa fikcja przeplata się z rzeczywistością. Widzowie serialu "Teraz albo nigdy" z Mateuszem Damięckim i Martą Żmudą-Trzebiatowską pamiętają zapewne, że powieść "Kaktus w sercu", napisana przez jedną z głównych bohaterek Basię, również ukazała się w księgarniach. Wówczas przez długi czas ukrywano prawdziwych autorów dzieła.

W przypadku "Przepisu na życie" sytuacja jest podobna, jednak tym razem twórcy serialu nie robią tajemnicy z tego, kto jest faktycznym autorem kulinarnego poradnika. Książkę napisała Agnieszka Pilaszewska, która jest również autorką scenariusza do serialu "Przepis na życie"

"Kuchnia Jerzego Knappe". Zapraszam do stołu" to zbiór przepisów kulinarnych ubarwiony anegdotkami z życia bohatera serialu oraz licznymi zdjęciami z planu. Fani "Przepisu na życie" z pewnością będą zachwyceni.

AKPA