Tej jesieni TVP 2 emituje drugą edycje światowego hitu firmy Endemol "Postaw na milion". Program bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii.
W Polsce możemy go oglądać w TVP2 w soboty o 19.05. Zasady teleturnieju są proste: uczestnicy wchodząc do gry otrzymują od prowadzącego Łukasza Nowickiego milion złotych. Ich zadaniem jest tak obstawiać odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej aby wyjść z programu z jak największa kupką pieniędzy. Aby wygrać milion złotych trzeba prawidłowo odpowiedzieć na osiem pytań. Warunkiem startu w teleturnieju jest gra w niej w parze z bratem, siostra, rodzicem, babcia lub przyjacielem, wspólnikiem i sąsiadem. Ważne aby para sobie ufała bo na pytania trzeba odpowiadać pod presją czasu.

Reklama

Fani teleturnieju mogą wczuć się w rolę uczestników w zaciszu własnego domu. Na rynku ukazała się bowiem gra planszowa "Postaw na milion". Podobnie jak w telewizji, aby wygrać milion (w tym wypadku jednak nie prawdziwych złotych a załączonych do gry, sztucznych banknotów) należy odpowiedzieć poprawnie na 8 pytań. W każdej z 8 rund czeka na gracza jedno pytanie, jeśli zna się odpowiedź należy ryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Jeśli nie jest się pewnym można podzielić pieniądze i zachować ich część gdy któraś z obstawionych odpowiedzi będzie poprawna. Gdy postawi się na błędną odpowiedź zapadnia się otworzy i pieniądze znikną.

Media