Gospodarzem programu będzie Ayesha Durghee, która zgłębi tajniki zaawansowanych technologii, fachowych trendów oraz kwestii związanych z rozwojem środowiska naturalnego. Durghee przeprowadzi wywiady z najgorętszymi nazwiskami z branży i przyjrzy się przełomowym osiągnięciom techniki, których będziemy mieli okazję doświaczyć w nadchodzących latach.

Reklama

W programie:

· Paul Priestman, dyrektor grupy projektantów Priestmangoode, omówi swój nowy pomysł –szybką kolej zwaną ‘Moving Platforms’.

· Holenderski fizyk i były astronauta ESA, Wubbo Ockels, przedstawi nowoczesny pojazd „Abu Dhabi Superbus” napędzany energią słoneczną, dzięki któremu zamierza przebudować i rozwijać transport publiczny.

· Artysta i wynalazca, Thomas Heatherwick, opowie o ulepszonym autobusie Routmaster z 1956 roku, dzięki któremu Londyńczycy będą komfortowo i spokojnie podróżować do pracy w czasie Igrzysk Olimpijskich 2012.

· Durgahee uda się też do Bolonii na spotkanie z zespołem, który stworzył najnowszy model motocyklu Ducati zwany „Superbike”. „Superbike” to od 1926 r. nieprzerwalnie najbardziej pożądany motocykl.

W pierwszym odcinku „On The Move” ekscentryczny projektant, Luigi Colani, opowie o tym, jak morze zainspirowało jego futurystyczne projekty w dziedzinie transportu. 83-letni Colani jest wciąż czynny zawodowo, zajmuje stanowisko Profesora ds. Projektowania Transportowego na Uniwersytecie Tsinghua w Chinach i jest zdania, że najbardziej innowacyjne i ekologiczne rozwiązania transportu masowego przyjdą ze wschodu.

Program będzie można obejrzeć od poniedziałku 21 listopada do piątku 25 listopada w trakcie „Connect the World” na 0 22.00 na antenie CNN International . 15-minutowy odcinek specjalny w sobotę 26 listopada o 22.12 oraz w niedzielę 27 listopada o 13.15 na antenie CNN International