Do meczu inaugurującego Euro 2012 w Warszawie zostało mniej niż 200 dni. W związku z tym CNN International prezentuje tydzień specjalnych programów dedykowanych Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Widzowie będą mogli przyjrzeć się 16 najlepszym zespołom przygotowującym się do losowania grup, które odbędzie się w Warszawie w piątek 2 grudnia.

Reklama

Pedro Pinto, dziennikarz sportowy CNN International i znawca piłki nożnej podróżując po Polsce i Ukrainie zajrzy za kulisy przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń świata sportu. Pinto porozmawia z organizatorami mistrzostw i zaprezentuje widzom miejsca, które latem przyszłego roku będą w centrum uwagi całego świata.

Media

Kluczową częścią tygodnia programów będzie seria wywiadów z osobistościami sportu. Szef UEFA Michael Platini oraz legendarny były napastnik AC Milan i najsłynniejszy ukraiński sportowiec Andrij Szewczenko porozmawiają z Pedro o Euro 2012. Pinto spotka się również z byłym duńskim bramkarzem i bohaterem Mistrzostw Europy z 1992 roku – Peterem Schmeichelem oraz z jednym z największych piłkarzy w historii: Zinedinem Zidane, aby poznać ich opnię na temat nadchodzącego turnieju.

Pedro odbędzie niezwykłą podróż samolotem w towarzystwie wicepremiera Ukrainy Borysa Kolenikova, aby w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkie cztery miasta ukraińskiego gospodarza. W Warszawie Pinto porozmawia z kolei z szefem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tydzień programów będzie uzupełniony o wywiady z prawdziwymi legendami przeszłości – Holendrem Ruudem Gullitem, niemieckim Mistrzem Świata Thomasem Bertholdem oraz Francuzem Marcelem Desailly, którzy postarają się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania dotyczące turnieju oraz sprawdzą się w szybkim quizie.

Organizacja Euro 2012 to gigantyczne przedsięwzięcie – w związku z tym CNN przyjrzy się stadionom i infrastrukturze gospodarzy mistrzostw. Czy Polska i Ukraina są już gotowe na przyjęcie tysięcy fanów i przedstawicieli wszystkich światowych mediów?

Pedro przyjrzy się również piłkarzom, którzy zagrają w turnieju, zwróci uwagę na tych najbardziej obiecujących i zastanowi się, czy ktokolwiek ma szanse powstrzymać aktualnego mistrza świata, Hiszpanię, w walce o tytuł Mistrza Europy.

Jako uzupełnienie tygodnia programów poświęconych Euro 2012, CNN World Sport zaprezentuje specjalny półgodzinny materiał z Polski i Ukrainy – „UEFA Euro 2012: The Final Draw.”

“UEFA Euro 2012: The Final Draw” na antenie CNN International: Sobota 3 grudnia o 09:30, 18:30 i 23:00 Niedziela 4 grudnia o 08:30 Poniedziałek 5 grudnia o 09:30