Dr Mehmet Oz to uznany amerykański ekspert do spraw zdrowia, autor bestsellerów, wykładowca uniwersytecki, a przede wszystkim światowej sławy kardiochirurg, który pomimo kariery telewizyjnej wciąż praktykuje jako lekarz. Dr Oz zasłynął w „The Oprah Winfrey Show”, gdzie od 2004 roku udzielał porad widzom. Zdobył tak wielką popularność, że w 2009 roku zdecydował się stworzyć swój własny talk show i jako gospodarz programu „Doktor Oz radzi” (tytuł oryg. „Dr. Oz Show”) odniósł ogromny sukces w amerykańskiej telewizji – został dwukrotnie nagrodzony Emmy (2010, 2011).

Jego autorski poradnik medyczny ma przystępną formę telewizyjnego show, do którego zaprasza on także innych ekspertów i podczas którego to programu w studiu bezpośrednio spotyka się on z publicznością, by wyjaśnić zagadnienia zdrowotne, które nurtują każdego z nas lub podać najbardziej wyczekiwane odpowiedzi. W niezwykle przystępny i klarowny, a nierzadko też zabawny sposób uczy, jak ratować ludzi w sytuacjach zagrożenia lub zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom. Jak przedłużyć życie, pozbywając się fatalnych przyzwyczajeń. Jak spowolnić proces starzenia i odzyskać młodzieńczy wigor.

W tym programie widzowie dowiedzą się wszystkiego na temat różnych chorób i schorzeń cywilizacyjnych, które nas niepokoją, a zwłaszcza tego, o co wcześniej wstydziliśmy się zapytać. Dla dr Oz niego nie ma tematów tabu, ani tym bardziej kłopotliwych pytań.

Emisja programu "Doktor Oz radzi" od 7 grudnia - pięć razy w tygodniu - o godzinie 12.00 na antenie Telewizji POLSAT.