Presserwis, opierając się na nieoficjalnych informacjach podaje, że TVP już od stycznia czekają drastyczne cięcia. Od początku nowego roku przestaną ukazywać się "Wiadomości" o 12.00 i 15.00 a także serwisy o 6.00, 6.30, 7.00, 7.30 i 8.00. "Panorama" zaś zniknie z porannego pasma "Pytanie na śniadanie" oraz z godziny 16.00.

Reklama

Likwidacja dodatkowych wydań "Wiadomości" jest równoznaczna z utratą pracy dla 30-40 osób z 70-osobowego zespołu. Część prezenterów, wydawców, reporterów, montażystów, realizatorów i producentów przestanie być potrzebna.

"Na potrzeby bocznych 'Wiadomości' pracuje w sumie więcej osób niż dla wydania o 19.30. – mówi Presserwisowi osoba z redakcji dodając, że: "zwolnienie Iwony Schymalli z funkcji dyrektora Jedynki było przygrywką do tych cięć."

Jak tłumaczy Presserwis, te drakońskie zmiany wynikają z planu oszczędnościowego TVP na przyszły rok. Budżety programów informacyjnych Jedynki i Dwójki, który już w połowie października zmniejszono o 20 proc., w przyszłym roku czekają kolejne poważne cięcia. W przypadku "Wiadomości" będzie to aż 30 proc.

"Kiedyś PiS wybił nam zęby, zwalniając Piotra Jaźwińskiego. Teraz PO zrobiła to samo, zwalniając Wyszyńską. Miała być nowa jakość, a jest stary syf – komentuje te doniesienia dziennikarz "Wiadomości" w rozmowie z Presserwisem.