Prywatnie Liliana Sonik jest małżonką europosła Platformy Obywatelskiej, Bogusława Sonika. Jak informuje Presserwis, pracę w TVP rozpoczęła jako zastępca dyrektora biura programowego w 2006 roku, kiedy prezesem był Bronisław Wildstein. Po roku awansowała na pozycję dyrektora tego biura.

Reklama

Po odwołaniu Wildsteina, jako jedyny dyrektor w TVP złożyła wypowiedzenie. W 2008 roku postanowiła powrócić do telewizji publicznej i objęła stanowisko kierownika publicystyki TVP Info, a 21 czerwca br.została zastępcą dyrektora tej stacji odpowiadającym za nowe projekty.

Obecnie dyrektorem TVP1 jest Iwona Schymalla. "Współpraca prezesa i pani dyrektor nie bardzo się układa" – mówi pracownik TVP, który zna oboje. Według informacji Presserwisu prezes TVP Juliusz Braun już rozmawiał z Lilianą Sonik o objęciu przez nią stanowiska szefa TVP 1.

Sonik odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie. A Iwona Schymalla stwierdziła: "Nikt mnie nie informował, jakoby były planowane zmiany w kierownictwie anteny" - cytuje Presserwis.

Niewykluczone, że zmianie dyrektora Jedynki będzie towarzyszyła reorganizacja informacyjnego zaplecza TVP. Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych, pracująca dziś na potrzeby "Wiadomości", "Panoramy", "Teleexpressu" i TVP Info, miałaby zostać połączona z TVP Info (jego oficjalna nazwa: Ośrodek Programów Regionalnych).