Grupka ocalonych pod wodzą byłego policjanta Ricka Grimesa (Andrew Lincoln) rusza w dalszą drogę po wyniszczającej emocjonalnie i niebezpiecznej wyprawie do Atlanty, gdzie spodziewali się znaleźć pomoc w CDC (Center for Disease Control and Prevention). Niestety wciąż mogą liczyć jedynie na własne, szczupłe siły.
Reklama
Kłopoty z zaopatrzeniem w żywność, wodę i paliwo oraz nieustające zagrożenie ze strony pojawiających się znienacka żywych trupów sprawiają, że bohaterom coraz trudniej jest zachować spokój i równowagę. Andrea (Laurie Holden) wciąż nie może się pozbierać po śmierci siostry, zaś sytuacja między żoną Ricka (Sarah Wayne Callies), a jego partnerem z policji Shane’em (Jon Bernthal), z którym miała romans podczas nieobecności męża, staje się coraz bardziej napięta, grożąc rychłym rozpadem grupy.
Serial wyprodukowany przez Franka Darabonta i Roberta Kirkmana na podstawie "Żywych trupów", komiksowej serii jego autorstwa, to opowieść o brutalnej walce o przetrwanie, pełnej dramatycznych sytuacji, w które los rzuca garstkę ocalałych z zombi apokalipsy. Nie wiadomo, co spowodowało epidemię, jednak większość cywilizowanego świata upadła pod naporem szerzącej się zarazy, która zamieniła miliony ludzi w żądne świeżego mięsa zombiaki.
Komiks Kirkmana to wysmakowana, czarno-białą powieść graficzna i jedna z najbardziej pesymistycznych wizji ostatecznego upadku człowieczeństwa. W obliczu końca cywilizacji największym zagrożeniem dla ocalonych z hekatomby okazują się inni ludzie. Gwałty, tortury, morderstwa, kanibalizm – kiedy przestają obowiązywać prawa i społeczne normy, człowiek okazuje się bestią zdolną do każdej zbrodni.
Telewizyjna wersja "Walking Dead" nie jest po prostu ekranizacją komiksu, raczej wariacją na ten sam temat. Twórcy świadomie odeszli od znanych już scenariuszy, zostawiając tylko pewne punkty styczne. Los bohaterów jest więc wciąż niepewny, a dramatyczna końcówka pierwszego odcinka nowej serii upewnia nas, że nikt nie zna dnia ani godziny.
WALKING DEAD | sezon 2 | Fox | sobota, godz. 22.00