Jak czytamy w "Fakcie":

Reklama

"Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy napisało oświadczenie, w którym nie zgadza się na udział w programie TVP2 Nergala, który "jest zadeklarowanym satanistą i wrogiem chrześcijańskich wartości".

Zdaniem KSD, Telewizja zatrudniając Adama jako jurora "The Voice of Poland" działa sprzecznie z "Misją Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego" i działa wbrew wartościom chrześcijańskim i narodowym.

- Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej - piszą dziennikarze w oświadczeniu.

Stowarzyszenie powołało się również, na ostatnią sprawę sądową Nergala, który na jednym z koncertów podarł biblię. - Adam Darski w swojej publicznej działalności dokonuje licznych profanacji, bezczeszczenia symboli Kościoła Katolickiego, poniża godność katolików. Profanacje te mają miejsce podczas koncertów zespołu Behemoth, którego Darski jest liderem (...) Adam Darski, po niedawnym procesie sądowym i uniewinniającym go wyroku, złożył szczególne „podziękowania” w Internecie. Na swoim profilu na facebooku w języku angielskim napisał, że „Szatan znów zwyciężył”, kończąc tekst pozdrowieniem „Heil Satan” - czytamy w oświadczeniu.

>>> CZYTAJ TAKŻE:" Tajner zazdrosna o Femme"