W środę obradował zarząd TVP. Jak powiedziała Stempień-Rogalińska nie podjęło żadnych decyzji personalnych. Nominacja Snopkiewicza była uzgodniona wcześniej.

Reklama

Zarząd TVP zapoznał się z wynikami audytu przeprowadzonego w spółce po ujawnionej w marcu prowokacji Pawła Mitera. 25-latek zawarł z TVP umowę na program podszywając się pod szefa Kancelarii Prezydenta. Sprawę ujawniła "Rzeczpospolita". Wyników kontroli nie ujawniono. Jak powiedziała Stempień-Rogalińska zarząd telewizji jedynie przedyskutował wyniki kontroli, ale nie podjął żadnych decyzji w związku z tą sprawą.

Według wtorkowej "Gazety Wyborczej" zarząd TVP miał w tym tygodniu odwołać z funkcji dyrektora TVP2 Rafała Rastawickiego. Zdaniem gazety ta dymisja oznaczałaby utratę wpływów w telewizji publicznej przez lewicę; Rastawicki jest bowiem kojarzony z SLD - za czasów prezesa Roberta Kwiatkowskiego był wicedyrektorem Jedynki, wcześniej pracował w "Trybunie".

Wśród potencjalnych następców Rastawickiego na stanowisku dyrektora Dwójki "GW" wymieniła Piotra Radziszewskiego i Alicję Resich-Modlińską (ta ostatnia zaprzecza, by ktoś z nią o tym rozmawiał). Natomiast następcą Snopkiewicza w biurze programowym TVP miałby zostać Jacek Weksler, obecnie wiceminister kultury.

Jak powiedziała w środę PAP Stempień-Rogalińska na razie biurem pokieruje ktoś z jego dotychczasowego kierownictwa. Ciąg dalszy posiedzenia zarządu TVP - w przyszły wtorek.

Pod koniec maja członkowie zarządu TVP podzieli między siebie kompetencje. Prezesowi Juliuszowi Braunowi podlegają największe anteny: Jedynka i Dwójka (w tym związany z nią program TVP Seriale) oraz TVP Historia i TVP Kultura. Podporządkowano mu też biura: zarządu i spraw korporacyjnych, koordynacji programowej, zarządzania zasobami ludzkimi, planowania i kontrolingu, audytu i kontroli wewnętrznej, reklamy i handlu, wymiany krajowej i międzynarodowej oraz bezpieczeństwa, a także Agencję Filmową.

Z kolei Bogusławowi Piwowarowi podlegają TVP Polonia, TVP Sport oraz TV Biełsat. Nadzoruje też biura marketingu, finansów oraz zakupów i zamówień publicznych, a także ośrodki: administracji oraz dokumentacji i zbiorów programowych, Akademia Telewizyjna i iTVP-HD. Marianowi Zalewskiemu podlegają TVP Info i oddziały terenowe, biuro prawne, ośrodek TVP-Technologie oraz dwie agencje produkcji: telewizyjnej oraz audycji informacyjnych.