Szul jest od wtorku p.o. szefem Ośrodka Programów Regionalnych TVP, czyli TVP Info. Wcześniej to stanowisko zajmował Łukasz Kardas. Szul karierę dziennikarską zaczynał w latach 80. w Polskim Radiu, potem trafił do "Teleexpressu", a następnie do "Wiadomości". Ostatnio zajmował się wydawaniem programów publicystycznych w TVP Info.

Z kolei od 1 lipca wicedyrektorami Jedynki zostaną Andrzej Rychcik i Andrzej Godlewski. Te funkcje były wcześniej nieobsadzone. Rychcik jest redaktorem w TVP Kultura. Wcześniej był m.in. wiceprezesem Radia dla Ciebie, rozgłośni regionalnej Polskiego Radia w Warszawie.

Z kolei Godlewski zajmuje się publicystyką nt. spraw międzynarodowych. Ostatnio związany z "Polską The Times", wcześniej pracował "Dzienniku" i TVP.

Jak powiedziała PAP Stempień-Rogalińska, w programie wtorkowego posiedzenia zarządu TVP nie było dyskusji o zmianach kadrowych w TVP2 i biurze programowym spółki. W ubiegłym tygodniu nowym wicedyrektorem Dwójki został Jacek Snopkiewicz, dotychczasowy szef biura programowego.

Stempień-Rogalińska powiedziała, że na razie biurem pokieruje ktoś z jego dotychczasowego kierownictwa.