Reklama

Jaki jest agent specjalny Sam Cooper?

Forest Whitaker: Zależy mu na jego robocie. Stara się wszystkim okazywać szacunek, wierzy, że w każdym tli się dobro, które próbuje odkrywać, zajmując się jednocześnie najmroczniejszymi sprawami. Stara się skupić na wydobyciu z ludzi dobra, powstrzymywaniu w nich ciemności.

Co było najtrudniejsze w pracy nad tą rolą?

Liczne i szybkie dialogi – potrzebowałem czasu, aby przywyknąć do ich rytmu. W końcu go opanowałem, polubiłem. Trudnością, którą również udało mi się pokonać, był mój brak wiedzy na temat pracy agentów specjalnych. Spędziłem trochę czasu w akademii FBI w Quantico, czułem, że powinienem tam zaliczyć niektóre programy działań, ale oczywiście prawdziwi agenci nie mogli mi zdradzać wszystkich tajemnic. Mówiłem im o działaniach mojej postaci, a oni decydowali, o czym mogę się dowiedzieć.

Pojawią się bohaterowie "Zabójczych umysłów”?

Ich metody różnią się znacznie od tych stosowanych przez Coopera. Oni siedzą w Quantico, mój zespół potrzebny jest w różnych miejscach.

Jaki jest zespół Coopera?

Snajper Mick jest naszym taktykiem. Mamy też Proroka, który wyszedł z więzienia, więc zna sposób myślenia przestępcy na wylot. Gina jest wiktymologiem. Dzięki mnie cały zespół trzyma się razem.

ZABÓJCZE UMYSŁY: OKIEM SPRAWCY | USA 2011 | AXN | środa, godz. 23.00