Jak informuje "Fakt":

– Agnieszka Osiecka była wyjątkowa, więc i uczestnicy tego odcinka "Melodii..." są wyjątkowi. To nagranie miało charakter sympatycznego spotkania i służyło raczej przypomnieniu postaci Agnieszki Osieckiej i jej twórczości. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć pewne zapamiętane przez gości ulotne sytuacje, które czasem w dowcipny sposób opisywały ich relacje z poetką oraz jej postrzeganie ludzi i spraw – opowiada nam Lidia Pawelec, redaktor programu. I dodaje: – Obecność tak wyjątkowych gości w studiu była też niezwykłym przeżyciem dla młodej publiczności. Widać to było po zainteresowaniu podczas nagrania i już po samej rejestracji, kiedy to większość siedzących na widowni uczestników chciała sfotografować się z trójką tych szczególnych graczy.

Reklama

Prawie wszystkie zagadki muzyczne, które znalazły się w tym programie to piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej.

– I nawet, jeśli usłyszymy je tylko we fragmencie instrumentalnym, to i tak jesteśmy w stanie natychmiast dopowiedzieć słowa, bo od lat śpiewane są w całej Polsce. To jest magiczna moc tych piosenek i niejeden widz będzie niezwykle zaskoczony faktem, że zna odpowiedzi na wszystkie zagadki muzyczne zaprezentowane w tym odcinku teleturnieju – śmieje się Lidia Pawelec.

Piosenki poetki zaśpiewają m.in. Halina Kunicka, Natasza Urbańska, Chór Akademicki z Poznania, czy Don Wasyl. Na scenie pojawi się też Maryla Rodowicz, która wykona utwór "Łatwopalni", autorstwa Jacka Cygana, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej. Nie zabraknie jak zawsze zespołu Agustina Egurroli, czyli grupy tanecznej Volt. Wygrane w teleturnieju pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne – Fundację Okularnicy, która zajmuje się spuścizną Agnieszki Osieckiej.

>> Czytaj również: Chyra i Cielecka razem! Ale czułe powitanie!