Nominacje do swoich dorocznych nagród ogłosiło w piątek Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej. To dziewiąta edycja nagród krytyków muzyki filmowej.

Reklama

W walce o nagrodę w swojej kategorii polska produkcja zmierzy się z tak znanymi na świecie serialami jak "Doctor Who", "Lost" ("Zagubieni") czy "Human Target" ("Człowiek cel"). Nagrody zostaną ogłoszone w Los Angeles 25 lutego, na dwa dni przed galą wręczenia Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Nominacje do nagrody za najlepszą muzykę filmową zdobyli: Alexandre Desplat za muzykę do filmów "Autor widmo" ("The Ghost Writer") Romana Polańskiego oraz "Jak zostać królem" ("The King's Speech") Toma Hoopera, John Powell za muzykę do filmu "Jak wytresować smoka" ("How to train your dragon") Deana DeBlois, Hans Zimmer za muzykę do filmu "Incepcja" ("Inception") Christophera Nolana oraz Daft Punk za muzykę do filmu "Tron: Dziedzictwo" ("Tron: Legacy"), który wyreżyserował Joseph Kosinski."Czas honoru" to serial o losach polskich cichociemnych, którzy w czasie II wojny światowej przechodzili w Anglii szkolenia, by wrócić do okupowanej przez Niemców Polski z misją konspiracyjnej walki o niepodległość. W rolach głównych zagrali m.in. Jan Englert, Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski i Antoni Pawlicki.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej jest stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 50 dziennikarzy muzycznych (radiowych, prasowych i internetowych) specjalizujących się w oryginalnej muzyce tworzonej na potrzeby filmu i telewizji.