"Czas Honoru" to fabularna opowieść o krótkiej młodości, burzliwych namiętnościach, walce w imię wolności i zdradzie. To historia ludzi, którym wojna zmieniła całe życie. Zabrała im rodzinę i poczucie bezpieczeństwa, wystawiała na próbę ich charakter i honor. Lecz nigdy nie zabrała nadziei" – podkreślają jego twórcy.

Reklama

Serial oparty jest na wydarzeniach II wojny światowej. Akcja trzech pierwszych części rozgrywała się późną wiosną i latem 1941 roku w Warszawie. Czwarta część opowiada wydarzenia trzy lata później. Jest kwiecień 1944 roku.

Serial opisuje dalsze losy Bronka, Janka, Michała, Władka i ich bliskich. W czwartej części na pierwszy plan wysuwają się kobiety. Pojawiają się też nowe postaci. W życiu głównych bohaterów na pewno zamieszają: Katarzyna Osmańska, Ruda, Lena, Wanda, matka Wandy – Helena oraz dr Maria.

Fabuła czwartej serii obejmuje m.in. zamach na szefa warszawskiego Gestapo, akcję zdobycia dokumentacji broni V-2 i skomplikowaną grę wywiadów. Wszystko to na tle codziennego życia okupowanej Warszawy.

"Okazało się, że publiczność zaakceptowała nasz serial i mimo tego, że >>Czas Honoru<< jest emitowany w niedzielę, która jest raczej nastawiona na rozrywkę, nasz serial cieszy się popularnością. Udało się, ale to jest przede wszystkim zasługa aktorów" – mówi producent Michał Kwieciński. "W naszym serialu zagrało już mnóstwo wspaniałych aktorów. Wielką radość sprawia nam to, że wszyscy, którym proponujemy udział w >>Czasie Honoru<<, z wielką chęcią się na to godzą" – dodał.

TVP

W głównych rolach czwartej serii zobaczymy jak zwykle: Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego i Antka Pawlickiego. Towarzyszyć im będą m.in. Ewa Wencel, Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź i Magdalena Boczarska.

"Myślę, że ten serial jest wyjątkowy dla wszystkich, ponieważ każdy ma, bądź miał w rodzinie osoby, które przechodziły gehennę wojny. To, że opowiadamy o tym we współczesny sposób, powoduje, że ludzie chcą to oglądać" – mówi Antek Pawlicki. "Dla mnie jest to wyjątkowa rola, jedyny serial, w którym gram. Współpracują z nami cudowni, niezwykli ludzie" – dodaje.

Producent i twórcy zapowiadają, że w planach jest także piąta seria "Czasu Honoru".