Autorzy serii zabiorą widzów w podróż po filmowych zakątkach Hollywood. Poznamy zarówno najbardziej mroczne charaktery, jak i sylwetki najsłynniejszych komików. W kolejnych odcinkach dowiemy się m.in. o roli erotyzmu we współczesnym filmie i o fenomenie kina wampirycznego.

Tematem pierwszego odcinka zatytułowanego "Panie czy panowie" są najbardziej zaskakujące kreacje, upodabniające do płci przeciwnej, w historii kina. Przypomniana zostanie niezapomniana rola Robina Williamsa w filmie "Pani Doubtfire", gdzie aktor wcielił się w postać sympatycznej gosposi, żeby móc więcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi. Zobaczymy również fragmenty filmu "Ona to on", w którym Viola (Amanda Bynes) udaje swojego brata bliźniaka, aby po rozwiązaniu żeńskiej drużyny móc grać dalej w piłkę nożną.

Po świecie pełnym mężczyzn w kobiecych ciuszkach oprowadzi nas RuPaul, jeden z najbardziej znanych amerykańskich drag queen, a przy tym model, aktor, a nawet wokalista, który swoją pierwszą płytę wydał w 1985 roku. Nagrywa zresztą do dzisiaj. Poza nim w odcinku usłyszymy wypowiedzi m.in. znanego projektanta Jeana Paula Gaultiera, modela Tysona Beckforda, projektantki kostiumów Sharen Davis i Deborah Nadoolman Landis oraz Bretta Ratnera, reżysera kultowej serii "Godziny szczytu" z Jackie Chanem i Chrisem Tuckerem.

PODEJRZANE TEMATY | Ale kino! | niedziela, godz. 19.05