W niedzielę, 16 stycznia o godz. 2.00 w nocy HBO pokaże transmisję z 68. ceremonii rozdania Złotych Globów. Tegoroczna gala odbędzie się w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles.

Reklama

Przyznawane od 1944 roku nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej są, obok Oscarów, jednymi z najbardziej cenionych wyróżnień w przemyśle filmowym. W 1956 roku po raz pierwszy wręczono je twórcom telewizyjnym. Od tego momentu stały się niezwykle pożądanymi nagrodami w środowisku filmowo-telewizyjnym, wyrazem najwyższego uznania dla ekip aktorskich i realizatorskich. Złote Globy traktowane są także jako najlepsza prognoza przed ceremonią wręczenia Oscarów.

W tym roku HBO otrzymało 12 nominacji do Złotych Globów – najwięcej spośród stacji telewizyjnych. Wśród nominowanych produkcji znalazły się: "Zakazane imperium", "Temple Grandin", "Jack, jakiego nie znacie", "The Special Relationship", "Wyposażony" i "Pacyfik".

Canal+ przeprowadzi transmisję z 83. gali wręczenia Oscarów w nocy z 27 na 28 lutego (start o 2.30). Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre. Stacja nada także 90 minutową relację z imprezy we wtorek, 1 marca o 21.00. W warszawskim studiu "Aktualności filmowych" wydarzenia z Los Angeles będzie śledziła Agnieszka Egeman oraz zaproszeni goście.