Talent-show Polsatu będzie polską wersją amerykańskiego "Must Be The Music", a udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy śpiewają lub grają na czymkolwiek.

Reklama

Castingi ruszą w styczniu w dziesięciu miastach Polski. Wybrani podczas nich uczestnicy podzieleni zostaną na sześcioosobowe grupy, które wezmą udział w emitowanych na żywo w Polsacie półfinałach. Dwaj najlepsi wykonawcy z każdego odcinka wystąpią w finale show. Nagrodą dla zwycięzcy będzie 100 tys. zł oraz udział w koncercie Top podczas festiwalu TOPtrendy 2011 w Sopocie.

Pierwszym znanym już członkiem trzyosobowego jury jest Adam Sztaba, który w przeszłości wspierał uczestników "Fabryki gwiazd" i dyrygował orkiestrą w "Idolu". Show poprowadzi Maciek Rock, również znany z obu wcześniejszych produkcji Polsatu."Bitwa na głosy" znajdzie się w wiosennej ramówce telewizyjnej Dwójki (najprawdopodobniej będą to soboty o godz. 20.00 ). W show udział weźmie osiem gwiazd polskiej muzyki, które w swoich rodzinnych miejscowościach będą szukać uzdolnionych wokalistów. Po skompletowaniu swoich zespołów (każdy z nich liczyć będzie ponad 10 osób), ich członkowie przejdą intensywny kurs śpiewania oraz wraz ze sztabem specjalistów popracują nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem czy choreografią. Sprawdzianem dla nich będą odcinki "Bitwy..." nadawane na żywo.

W jury programu na licencji amerykańskiego formatu "Clash of the Choirs", zasiądzie trójka znawców, głównie specjaliści od emisji głosu Jednak o tym, kto w kolejnych odcinkach odpadnie z rywalizacji zdecydują widzowie w głosowaniu sms-owym. W finale zmierzą się ze sobą dwie najlepsze grupy. Zwycięzcy wskażą cel, związany z ich rodzinną miejscowością, na który przeznaczone zostaną wygraną przez nich pieniądze.

Wiosna zapowiada się nam bardzo muzycznie, bo także TVN rusza z polską wersję muzycznego formatu "X Factor" (w niedziele o 20.00).