Główną bohaterką "Chichotu losu" jest ambitna i niezależna Joanna (Marta Żmuda-Trzebiatowska), która sama siebie nazywa "antydzieciową japiszonką". Żyje w luźnym związku z niejakim Darkiem (Michał Rolnicki) i unika zobowiązań aż do chwili, gdy w środku nocy zadzwoni telefon... Znajoma nie ma z kim zostawić dwójki swoich dzieci, a koniecznie musi wyjechać na dwa dni. Zaspana i nie do końca świadoma sytuacji Joanna zgodzi się zaopiekować Agatką (Natalia Keber) i Karolkiem (Jakub Jankiewicz). Dzieciaki i rudy kot całkowicie odmienią świat singielki. Sporo w nim namiesza również tajemniczy Marcin (Mateusz Damięcki).

Reklama

Na pomysł, aby książkowy "Chichot losu" Hanki Lemańskiej przenieść na ekran, wpadł przyjaciel pisarki Wojciech Tomczyk. Razem napisali scenariusz. Reżyserem 13-odcinkowego serialu został Maciej Dejczer. Za zdjęcia odpowiada Jarosław Żamojda.

Poza Martą Żmudą-Trzebiatowską i Mateuszem Damięckim zobaczymy w nim również: Weronikę Książkiewicz, Karolinę Piechotę, Paulinę Chruściel, Monikę Kwiatkowską-Dejczer, Urszulę Grabowską, Małgorzatę Zajączkowską, Piotra Grabowskiego, Łukasza Simlata, Mariusza Drężka i Michała Rolnickiego.