Ognisty temperament Selmy Blair ujawnia się zarówno w jej pełnych dowcipu wypowiedziach dla prasy – ponoć jest prawdziwą zmorą dla wszelkich oficerów prasowych próbujących strzec jej prywatności – jak i w rolach, które gra. Zwłaszcza w "Hellboyu" jej płomienna natura okazuje się faktem – wciela się tu bowiem w Liz Sherman, ukochaną piekielnego detektywa, która dysponuje mocą wszczynania ognia. Adaptacja znakomitego komiksu autorstwa Mike’a Mignolli w wizjonerskiej reżyserii Guillermo del Toro ("Labirynt fauna", "Kręgosłup diabła") to świetna mieszanka kina popularnego i artystycznego.

Reklama

To opowieść o przywołanym z piekła w ramach nazistowskiego eksperymentu z okultyzmem demonie, który staje po stronie człowieka. Zamiast dążyć do rozpętania Armageddonu, staje się specjalnym agentem na usługach amerykańskiego rządu. Jego celem jest walka z wszelkimi przejawami mrocznych sił, które co i rusz próbują zyskać władzę nad światem. Zarówno komiks, jak i filmowa adaptacja są pełne z jednej strony mrożących krew w żyłach wydarzeń i potworów, a z drugiej nieoczekiwanego humoru. Relacja Hellboya z Liz obfituje w skrzące dowcipem słowne przepychanki.Sama Blair podobnie jak jej bohaterka lubi intensywne związki z nietuzinkowymi mężczyznami. Przez dwa lata była żoną muzyka i pisarza Ahmeta Zappy, syna słynnego Franka. Po oświadczynach tak opowiadała dziennikarzom: – Powiedziałam, że potrzebuję czegoś, co mnie utwierdzi w jego uczciwych zamiarach wobec mnie – na przykład Ferrari. A on dał mi flamaster do podkreślania. Żółty. Powiedział, że jego tata Frank Zappa też oświadczał się matce pisakiem. Niestety, brak bardziej solidnych podstaw dał znać o sobie – para rozwiodła się po niespełna dwóch latach, choć tworzyli niezwykle barwny związek. Jak donoszą plotkarskie serwisy, Selma spotykała się również z Jasonem Schwartzmanem i Joshem Grobanem, wyraźnie więc ciągnie ją do mężczyzn niebanalnych, twórczych i obdarzonych dużym poczuciem humoru.

Kariera aktorska Selmy rozpoczęła się wraz z rolą w "Szkole uwodzenia" – adaptacji "Niebezpiecznych związków" w realiach amerykańskiej szkoły średniej. Wystąpiła także w popularnych komediach "Legalna blondynka", u boku Reese Witherspoon i "Ostrożnie z dziewczynami", w którym grała przyjaciółkę Cameron Diaz, oraz w kontrowersyjnym "Opowiadaniu" niezależnego reżysera Todda Solondza.

HELLBOY | reżyseria: Guillermo del Toro | Polsat | poniedziałek, godz. 20.00