Średniowieczna Anglia. Robin z Loxely, rycerz i banita zostaje obrońcą biednych. Tajemniczy Herne, bóg lasu przypieczętowuje jego los już na zawsze. Teraz Robin ma za zadanie zebrać drużynę śmiałków i stanąć do walki z szeryfem Nottingham, symbolem najeźdźców normańskich.

Reklama

Zrealizowany przez Brytyjczyków w latach 1984-1986 serial "Robin z Sherwood" to najsłynniejsza z telewizyjnych opowieści o zakapturzonym banicie. Pomysłodawca i scenarzysta Richard Carpenter opowiedział bowiem znaną od wieków legendę na nowo. Przygodową akcję połączył z elementami magii i mistycyzmu, a średniowieczną Anglię zaludnił postaciami z bretońskich podań. Atmosferę tajemnicy znakomicie podkreślała nastrojowa, osadzona w folklorze muzyka w wykonaniu grupy Clannad (soundtrack nagrodzono statuetką BAFTA).

Grający główną rolę Michael Praed, po nakręceniu dwóch serii telewizyjnego hitu, stał się tak popularny, że nie mógł spokojnie wyjść na ulicę. Ucieczką od ciężaru sławy stał się dla ciemnowłosego aktora wyjazd z Europy. Gdy ten za oceanem zagrał w "Dynastii", w Sherwood zastąpił go syn Bonda, blondyn Jason Connery.

Na kultową opowieść o sherwoodzkim łuczniku TV Puls zaprasza od 20 listopada.

Emisja: sobota, godz. 16.30, powtórki: środa, godz. 16.00