Transmisję głównych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z Pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie będzie można zobaczyć w TVP1, TVP INFO, TVP Historia i TVP Polonia. Oficjalne uroczystości z udziałem Prezydenta RP rozpoczną się o godz. 12.00. Od godziny 11.40 w Jedynce zaplanowano studio na żywo gdzie będą gościć m.in. prof. Wojciech Roszkowski, historyk PAN oraz prof. Janusz Cisek, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego. Program poprowadzi Marek Zając.

Reklama

Ponadto, tak jak w zeszłym roku, TVP 11 listopada ma relacjonować wydarzenie pod nazwą "Dotknij Niepodległości", realizowane przez miasto stołeczne Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego i Ministerstwo Obrony Narodowej. Relacje z jego przebiegi zaplanowano w TVP INFO, a ponadto w TVP Kultura ("Informacje Kulturalne") i TVP Polonia ("Polska 24"). Dodatkowo TVP Historia przygotuje reportaż z obchodów Dnia Niepodległości w Warszawie.

TVP1 i TVP HD 11 listopada o godz. 20.20 pokażą pilotażowy odcinek serialu "1920. Wojna i miłość" w reżyserii Macieja Migasa z Jakubem Wesołowskim, Wojciechem Zielińskim i Tomaszem Borkowskim w rolach głównych. Jak informuje nadawca to serial, który opisuje jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski – walkę o niepodległość w 1920 r. Cały cykl zostanie wyemitowany w TVP1 wiosną 2011 r.

TVP2 na 11 listopada zaplanowała z kolei transmisję widowiska kabaretowego z Gdyni o godz. 20.45 (część 1), o godz. 21.45 (część 2) i o godz. 22.45 (część 3). Tegoroczna edycja jest przygotowywana przez Kabaret Moralnego Niepokoju i łączy się ze Świętem Niepodległości. Jej tematem jest szeroko rozumiana polskość i patriotyzm.