Mroczna saga o zombie apokalipsie ma już za sobą pierwszy sukces - w Stanach Zjednoczonych jej pierwszy odcinek zgromadził przed telewizorami rekordową, jak na stacje kablowe, liczbę 5,3 miliona widzów.

Reklama

Oparta na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana (w Polsce wydawane pod tytułem "Żywe Trupy") produkcja to historia szeryfa jednego z hrabstw, Ricka Grimesa (Andrew Lincoln), który po wybudzeniu się ze śpiączki w opuszczonym szpitalu, odkrywa, że znany mu świat nie istnieje – został zniszczony przez apokaliptyczną epidemię "żywych trupów". Niewielka grupa ludzi walczy jeszcze o przetrwanie na obrzeżach Atlanty, więc Grimes wyrusza wraz z rodziną i z garstką ocalałych, by szukać tam schronienia... I spróbować ocalić swoje człowieczeństwo w nowej, przerażającej rzeczywistości.

Zbierający świetne recenzje "The Walking Dead" wystartuje 6 listopada, o godzinie 22.00. Premierę oglądać będzie można za pośrednictwem dwóch platform cyfrowych: Cyfrowy Polsat i platformy N, a także w internecie, na stronie www.foxtv.pl.