Maślana, Konieczko, Anusiak i Czesio nie są zwykłymi uczniami szkoły podstawowej. Ich marzenia i ambicje odbiegają od wizji posiadania nowej kolejki elektrycznej czy Playstation. Chłopcy nie kryją, że chcą zawładnąć światem.

Reklama
Maślana jest typem cwaniaka o żyłce handlowca. Jego celem jest opanowanie globalnych rynków finansowych. Jak na razie jest tylko posiadaczem konta i pięknej, złotej karty kredytowej, która jest obiektem zazdrości innych bohaterów.
Anusiak jest chłopcem bardzo bezpośrednim, posiadającym dodatkowo niezwykły talent. Z nawet najbardziej łagodnych wyrazów, dzięki wielkiemu darowi łączenia słów, potrafi ułożyć zaskakujące epitety. Zwrot "Kęsaj bryłę ćmoku" należy do tych bardziej łagodnych.
Konieczko to największy mózgowiec w grupie. Jego pomysłowość i innowacyjność nie zna granic. Konieczko mówi co chwila "Ja pierdziu!", a za cel w życiu postawił sobie to, by zostać przewodniczącym Fundacji Nobla. Na poczekaniu projektuje superbroń, która pozwoli mu przejąć władzę nad światem.
Czwarty z grupy Czesiu to zombie, który mieszka na cmentarzu. To, a także wady wymowy, dziura w głowie i wyraźne opóźnienie umysłowe nie przeszkadza mu wraz z innymi chodzić do szkoły podstawowej. Czesiu jest bowiem przesympatycznym młodzieńcem, który każdemu zawsze mówi "dzień dobry", pod nosem non stop nuci pieśni religijne (w przyszłości chce nagrać płytę z gorzkimi żalami), a na przerwach zajada kanapki z żabą. Bez niego serial nie cieszyłby się aż taką popularnością. Jego fani założyli nawet dedykowaną mu stronę internetową -http://www.czesio.com.

ZOBACZ ODCINEK "PRANIE MÓZGU">>>Oprócz czwórki głównych bohaterów dużo kolorytu wnoszą Pani Frał, inni zombie mieszkający na cmentarzu oraz charyzmatyczna Higienistka. Postaci te wplątane są w porywający wir wydarzeń, wśród których nie dziwi ani poszukiwanie przeklinającego misia, ani przebieranie się zombie za świętego Mikołaja, ani tym bardziej wujek Maślany, który potrafi przyrodzeniem połamać taboret.

Taka konstrukcja serialu sprawiła, że powstały w głowie Bartka Kędzierskiego i emitowany w TV4 serial stał się wśród młodego pokolenia czymś absolutnie kultowym.
Wydane na czterech płytach DVD wszystkie powstałe dotychczas 24 odcinki trafią do sklepów 6 września.