"Mieliśmy wysoko ustawioną poprzeczkę. Bardzo chcieliśmy sprostać oczekiwaniom widzów „Brzyduli”, w której miejsce wchodził nasz serial. Z drugiej strony szefowie stacji TVN również liczyli na dobre wyniki. Udało się i cieszymy się, że losy naszej Majki codziennie o 17.55 śledzi tak wiele osób" – mówią nam producentki serialu Krystyna Lasoń i Barbara Golańska.

Reklama

Co stanowi o fenomenie tego serialu? Twórcy „Majki” nie mają wątpliwości, że na sukces tej produkcji złożyło się kilka czynników. "Na pewno utalentowani aktorzy, piękne, krakowskie plenery i wnętrza, a przede wszystkim zaangażowanie i dobra energia osób pracujących przy serialu. No i, jak podkreślają wszyscy na planie, smaczne jedzenie…"

Serial "Majka" dobrze się ogląda także ze względu na interesującą scenografię i kostiumy. "Scenografia w serialu to wspólna koncepcja Doroty Ignaczak i Marcina Dyakowskiego. Nad doborem kostiumów dla naszych bohaterów czuwa Jola Łagowska. Wiemy, że wiele kreacji jest komentowanych na stronie internetowej >>Majki<<” – opowiada z uśmiechem Barbara Golańska.

I dodaje, że to jednak przede wszystkim bajkowa fabuła zadecydowała o tym, że losy Majki śledzą miliony widzów. W realnym życiu kobiety nie zachodzą przecież w ciążę... przy okazji profilaktycznych badań ginekologicznych.

"To właśnie jest to, co lubimy w telenowelach. Najśmielsze pomysły, niesamowite historie, nieprawdopodobne intrygi wciągają nas najmocniej. Oczywiście zastanawialiśmy się, jak zostanie to przyjęte. Co ciekawe mężczyźni potraktowali ten wątek z przymrużeniem oka, a kobiety – znając realia, rozważały prawdopodobieństwo zaistnienia takiej historii" – mówi nam Golańska.

Tymczasem serialową Majkę czekają kolejne przedziwne przygody. Przed nią wiele trudnych wyzwań.

"Wydawać by się mogło, że po urodzeniu dziecka w jej życiu powinna zapanować harmonia, ale tak się nie stanie. Związek Majki i Michała będzie wystawiony na wiele prób. Tym razem główne intrygi koncentrować się będą wokół ich dziecka. Michał, który podbił serca kobiecej części widowni, będzie musiał udowodnić, że zasługuje na miłość Majki. Zwłaszcza, że w otoczeniu dziewczyny jest ktoś, kto będzie o nią równie mocno zabiegać" – zdradzają nam producentki.

>>> Radek Brzózka wystartuje do Eurowizji