Powodem całego zamieszania jest orędzie prezydenckie o powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych, które Barack Obama pierwotnie miał wygłosić 19 i 26 stycznia. Daty te ostatecznie mają być przesunięte na 26 stycznia i 2 lutego. jeśli to nastąpi, stacja ABC zapewne przesunie premierę serialu.

Reklama

Wprawdzie powszechne ubezpieczenia zdrowotne wydają się być sprawą ważną, jednak fani „Zagubionych” mają w tej kwestii odmienne zdanie. Są zbulwersowani faktem, że wyczekiwana od miesięcy premiera nowego sezonu może być przesunięta.

Fani serialu założyli grupy protestu na Twitterze i Facebooku, na tym drugim serwisie powstała również grupa „Obama is more important than Lost” (Obama jest ważniejszy od „Zagubionych”), lecz liczy ona zaledwie… czterech członków. Zwolenników terminowej premiery serialu na serwisach społecznościowych są setki.

„The New York Times” podał jednak informację, że orędzie prezydenckie (tradycyjnie wygłaszane pod koniec stycznia) jednak nie będzie wygłoszone 2. lutego. Jego data ma być ogłoszona wkrótce.

>>> Zobacz kontrowersyjne zdjęcie "Zagubionych"

W tej sytuacji nie wiadomo, czy ubolewać nad tym, że tak długo wyczekiwana premiera może być przesunięta, czy nad tym, że serial dla tak wielu ludzi jest ważniejszy od spraw wagi państwowej. Cieszyć mogą się jedynie pracownicy stacji ABC, która pokazuje „Zagubionych”. Bo niezależnie od ostatecznej daty premiery, czy można wyobrazić sobie lepszą reklamę?