„Dexter” to amerykański serial stworzony na podstawie powieści Jaffa Lindsaya pt.: „Demony dobrego Dextera”. Powieść zyskała uznanie krytyków, a historia „dobrego” mordercy sympatię publiczności.

Reklama

Serial powstał w 2006 roku. Od tego czasu zdobył grono fanów i liczne nominacje i nagrody do najbardziej prestiżowych wyróżnień filmowych takich jak Emmy czy Złote Globy.

Tytułowy Dexter (Michael C. Hall) to postać złożona. W ciągu dnia przyjacielski, życzliwy pracownik policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Miami, po godzinach zamienia się w groźnego mordercę wymierzającego sprawiedliwość tym, którym udało się uniknąć sądowej kary. Morderczych skłonności Dextera nikt się nie domyśla, ani jego dziewczyna Rita (Julie Benz) ani koledzy z pracy czy też jego przyrodnia siostra Debra (Jennifer Carpenter). Skomplikowana natura Dextera nie ułatwia mu życia, a wybory których dokonuje główny bohater oddziałują na jego najbliższe otoczenie.

Druga seria rozpoczyna się po tym jak Dexter zabił groźnego i nikczemnego Ice Truck Killera (Zabójca z Chłodni). Mimo, iż Dexter to twardy facet, po tej sytuacji nie może dojść do siebie. Traci chęć do zabijania. Nie rozumie uczuć które nim targają. Tymczasem na trop Dextera wpada policjant FBI – Frank Lundy (Keith Carradine). Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki – Rzeźnika z zatoki, czyli Morgana.

Porucznik Maria LaGuerta (Lauren Vélez) jest sfrustrowana, straciła poważane stanowisko i powróciła do pracy zwykłego detektywa. Teraz zrobi wszystko by odzyskać utracony prestiż. Natomiast sierżant Doakes (Erik King) jest przekonany, że Dexter skrywa mroczną tajemnicę. Chęć odkrycia sekretu jest tak silna, że Doakes obsesyjnie stara się zdemaskować Dextera…

Te wszystkie wydarzenia na pewno wpłyną na życie głównego bohatera. Czy strach przed zdemaskowaniem będzie na tyle silny, że powstrzyma Dextera od dalszych zabójstw? A może wręcz odwrotnie – napięta sytuacja sprawi, że Dex poczuje przypływ morderczych mocy… Każdy z dwunastu odcinków drugiego sezonu to mocna dawka adrenaliny po której trudno wrócić do rzeczywistości…

Premierowe odcinki będą emitowane od 27 listopada, w każdy piątek po dwa premierowe odcinki około 23:10.